Ünye 1957 Spor’dan TFF’ye “Amatör Lig Başlasın” Çağrısı

Reklam
Reklamı Gizle

17 Nisan 2021 tarihinde başlaması planlanan ancak koronavirüs vaka sayıları gerekçe gösterilerek ertelenen Bölgesel Amatör Lig’in yeniden başlaması için, Ünye 1957 Spor yönetim kurulu yoğun çabasını sürdürüyor.

Bu kapsamda 150’ye yakın kulüp başkanı/temsilcisi ile geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir araya gelen Ünye 1957 Spor yönetimi, şimdi ise liglerin başlamasını talep ederek Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçe gönderdi. Uzun süredir emek verildiği vurgulanan yazıda, tüm sağlık koşullarının gözetileceği ve PCR Test ücretlerinin karşılanacağı belirtilerek liglerin bir an evvel başlaması talep edildi.

Ünye 1957 Spor yönetimi tarafından kaleme alınan dilekçede; “Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımlar olarak, uzun süredir emek verdik, maddi-manevi çaba gösterdik. Bizler Bölgesel Amatör Lig’in bir an evvel oynanmasını talep ediyoruz. Tüm sağlık koşullarını gözeterek, PCR Test ücretlerini karşılayarak bu ligin oynanmasını ve futbolcularımızın özlediği yeşil sahalara geri dönmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.