ÜNTİD’DEN POZİTİF TURİZM HİZMETİ TALEBİ

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği olarak, turizm hareketinin topyekün mücadele, birliktelik ve destinasyonların hazırlanmasıyla olacağına inanıyoruz.

Bu anlamda çevresel değerlerimize ne kadar çok sahip çıkılır ve hazır hale getirilirse, turizm zenginliği ve çeşitliliğimiz de artar. ÜNTİD olarak kentimize ve değerlerine verdiğimiz önemi çevre değerlerimize de verdiğimizi belirterek bu çalışmayı yaptık. Karayolları 7.bölge Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan Terme Miliç Köprüsündeki çalışmaları yerinde inceledik. Burada Antik restorasyon şirketi tarafından güçlendirme, yer yer onarım ve boyama işlemleri aslına uygun biçimde yapılmaktadır. Karayollarının restorasyon projelerine 1936 tarihli tek kemerli Fatsa Taşlıca Mahallesindeki Alman Köprüsü, 1940 tarihli üç kemerli köprü ve 1965 yılında büyük selde bir kemeri yıkılan iki kemerli tarihi Akçay Köprüsünün dahil edilmesini beklemekteyiz.

Sularımız üzerinde bulunan bu köprülerin onarılması tarih ve kültür turizmine katkı sunacaktır. Böylelikle karavan turizmi güzergahına eklenecek ve bölgemizdeki turizm hareketliliği köprülerimiz restorasyonu sonrasında artacaktır.

Adnan SOBİ
ÜNTİD BAŞKANI