ÜNTİD YENİ EKONOMİK DESTEK PAKETİ İÇİN BİLGİLENDİRME YAPTI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Adnan Sobi, yeni ekonomik destek paketi için üyelerine bilgilendirme yaptı.

Başkan Sobi konu hakkında şu açıklamayı yaptı;

“ÜNTİD olarak her zaman sektörümüzü destekleyerek her türlü gelişmeyi ve kazanımı doğru kullanmak adına işverenlerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Hükümetimizin açıkladığı yeni ekonomik paketin içeriği ve kapsamıyla ilgili sektörel anlamda dernek üyelerimizle bir araya gelerek yetkilendirilmiş okullarımızdan biri olan Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü İsa Ünel ve koordinatör müdür yardımcısı Ahmet Çubuktan breefing aldık.

Özellikle pandemi esnasında meydana gelen ekonomik ve personel kayıplarının doğurduğu hizmet aksaklığının giderilmesi konusunda hükümetimizin bu zamana kadar açıkladığı desteklerin en kapsamlısı ve en güçlüsü olan bir destek paketi olarak görüyoruz. Sözkonusu destek paketinin hayata geçmesiyle birlikte istihdamda artış görülecek, eğitim-öğretimine ara veren bireylere eğitimleri desteklenecek ve eğitimlerinin tamamlanması sağlanacak. Sigorta ve sosyal hakları ödenerek toplumsal kriz önlenmiş olacak. Bu anlamda sektörümüzü ve ilişkili sektörlerimizi bilgilendiren, kritik sorulara ve tüm soru işaretlerine cevap aramak için talep ettiğimiz bu toplantıyı okul kütüphanesinde düzenleyerek bizi ağırlayan müdürümüz İsa Ünel ve kooridanatör müdür yardımcımız Ahmet Çubuk öğretmenimize derneğimiz ve sektörümüz adına teşekkür ederiz.”