ÜNDER ÖMER ÇAM’I 19. VEFAT YILDÖNÜMÜNDE ANDI

Reklam
Reklamı Gizle

EĞİTİMCİ, ŞAİR, HİTABET USTASI, İLAHİYATÇILARIN DUAYENİ OLARAK İZ BIRAKAN HOCALARIN HOCASI ÖMER ÇAM ÖZELLİKLERİ İLE ANILDI

ÜNDER 19. VEFAT YILDÖNÜMÜNDE DE KABRİ BAŞINDA ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

 

ÜNYELİ hocaların hocası lakabı ile ünlü eğitimci, edip, hitabet ustası, ilahiyatçıların duayeni Ömer Çam Hoca kabri başında vefatının 19. Yıldönümünde hayırlarla yâd edildi.

ÜNDER ( İstanbul Ünyeliler Derneği) tarafından organize edilen anma programı Maltepe Gülsuyu Kabristanlığında sevenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda Kuran okundu, hatimler bağışlandı, dualar yapıldı.

Programa İstanbul’da bulunan Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de katılarak Kuran okudular.

TALEBELERİ DUYGULANARAK ANLATTILAR

Programa katılan ve Ömer Çam Hoca’nın talebeleri yaptıkları konuşmalarda hocaları ile ilgili güzel tespitlerini, hatıralarını ve Ömer Hoca’nın üstün özelliklerini örnekleri ile anlatırken duygulu anlar yaşadılar. Konuşmalarda Ömer Çam Hoca’nın başarıları, üstün zekâsı, güçlü hafızası, etkili hitabeti, cesur dava adamlığı, talebelerine ve eğitim faaliyetlerine verdiği önem, eğitim gönüllülüğü ve fedakârlıkları, şairliği, tevazusu, özgüveni ve her ortamda verdiği güzel mesajları ile insanlara sağladığı faydalar dile getirildi.

Ömer Çam Hoca’nın talebelerinden İlahiyat Fakültesi emekli Hocalarından 23. Dönem Sinop Milletvekili Prof Dr. Abdurrahman Dodurgalı, İlahiyatçı, hattat, sanat tarihi profesörü Hüsrev Subaşı  ve Rasim Şekerci çok değerli hatıralarla Ömer Çam Hoca’nın kıymetli özelliklerini dile getirdiler ve bu kıymetlerin yaşatılmasına vurgu yaptılar.

 

ÜNDER BAŞKANLARI, ÜYELERİ VE ÖMER HOCA SEVENLERİ KATILDILAR

Programa ÜNDER’in başkanlığını yapan içişleri eski bakanı İdris Naim Şahin, Ayhan Doğan, Musa Hamarat ve yeni başkan İsa Gümüş başta olmak üzere ÜNDER üyeleri de katıldılar. Ayrıca aile adına Ömer Çam Hoca’nın Oğlu Profesör Doktor Haydar Kamil Çam, 20. Dönem Ordu milletvekili Mustafa Hasan Öz, İsmail Canbulat, Recep Korkmaz, Av. Hamza Recepoğlu, Sefa Aldemir, Abdullah Ballı, İdris Güney, Onur Ocakdan, İlhan Demir, Hasan Mollaahmetoğlu ve Ünyeli hemşerileri ile sevenleri katıldılar.

Üroloji Profesörü Kamil Çam Hoca’nın kabristanlıkta simit, peynir ve çay ikramı yaptığı programda, okumalar, dualar ve konuşmalardan sonra Ünyeli Mustafa ve Hüseyin Altun kardeşlerin Kozyatağı’ndaki Seyithan Restaurant’ta ikramlarda bulunuldu.