Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

UĞUR OKULLARI GENEL MÜDÜRÜ KULUBEROĞLU’DAN ÖNEMLİ ZİYARET

UĞUR OKULLARI GENEL MÜDÜRÜ KULUBEROĞLU’DAN ÖNEMLİ ZİYARET
05 Şubat 2021 - 0:44

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kuluberoğlu bölgede ki okulların ziyaretleri kapsamında Ünye-Fatsa Uğur Okulları kampüsünü ziyaret etti.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılının sömestr tatiline girmesi ile eğitime ara verilirken Uğur Okulları sınavlara hazırlanan öğrencilere destek ve yetiştirme eğitimleri vermeye devam ediyor.

Uzun süredir uzaktan eğitim alan öğrenciler Uğur Okullarında sınavlara hazırlık adı altında kurs desteği alırken Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kuluberoğlu bu kapsamda hem öğrencilerle hem de öğretmenlerle bir araya gelmek için düzenlediği ziyaretlere Ünye-Fatsa Uğur Okullarını dahil etti.

Ziyaretleri ve şu an ki eğitim sürecini değerlendiren Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kuluberoğlu kanalımıza özel yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Bizim Türkiye genelinde 110 tane okulumuz ve kurslarımız var. Ziyaretimizin özel amacı bu sömestr tatilde sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz okullarında destek ve yetiştirme adı altında ki sınava hazırlık programına katılıyorlar. Öğrencilerimiz uzun süredir eğitimlerini evden alıyorlardı, yüz yüze eğitim sürecinde öğrencilerimizin yanında olalım ve moral verelim, öğretmen arkadaşlarımızın hatırını soralım ve incelemelerde bulunalım diye Ünye’ye geldik. Karadeniz Bölgesinde ki okullarımızı bu hafta içeresinde ziyaret ediyoruz.

Pandemi sadece ülkemizde değil bütün dünyada etkili oldu. Yaklaşık 1,6 milyar öğrenciyi doğrudan etkiledi. Öğrencilerimiz özellikle yaş grubu nedeniyle uzun süredir evde kalmalarından dolayı gerek fizyolojik olarak gerekse psikolojik olarak olumsuz etkilenme ihtimali yüksek olan bir kitledir.

Bu süre içeresinde uzaktan eğitime alışık değildik. Mevcut koşullarda başka şansımız yok maalesef, bizde bütün dünya da olduğu gibi eğitimimizi uzaktan devam ediyoruz. Biz Uğur Okulları olarak uzaktan eğitim adı altında olmasa bile şu anda kullanmakta olduğumuz yapay zekâ tabanlı dijital eğitim öğretim platformumuz Metodbox’u biz 3 yıl önce geliştirmiştik. Okullarımızda destekleyici unsur olarak kullanıyoruz. Özellikle sınav gruplarımızda ve bütün seviyelerde kullanıyorduk.

Pandemi başlayınca bu metodbox ve diğer uzaktan eğitim araçlarımızı mutlulukla kullanmaya başladık. Türkiye’nin her yerinde Uğur Okulları uzaktan eğitimi Ülkemizde en iyi yapan kurumdur. Öğrencilerimizin uzaktan ya da yüz yüze almış olduğu eğitimin sonucunda bizim yapmış olduğumuz ölçme değerlendirme çalışmalarına bakıyoruz. O ölçme ve değerlendirme çalışmaların analizlerine baktığımızda çok da farklı değil.  ”

ÖZEL OKULLAR PANDEMİ SÜRECİNDEN SONRA YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR MI?

“30 Yıla yakın eğitim kurumu içerisindeyim öğretmenlik ve yöneticilikten geliyorum. Geçtiğimiz mayıs ayında hiçbir kurumda konuşulmuyorken bizzat benim başkanlığımda okullarda alınması gereken tedbirler ve uygulamalar kılavuzu oluşturduk. Öğrenci, öğretmen ve çalışanlar için her yerde uyulması için ekstra önlemleri, kuralları teker teker yazıp bunları kitapçık haline getirdik okullarda dağıttık.

Okullarda bunun uygulandığını denetim birimimizin ilgilendiğinden emin olmak istiyoruz.

Uğur okullarının eğitimleri bu konuda eğitimliler ve bu eğitimin sayesinde çocuklarımızın, velilerimizin ve okuldaki diğer çalışan arkadaşlarımızın virüsten mağdur olamaması için dört dörtlük bir şekilde hazır olduğumuzu söyleyebiliriz. Gönül rahatlığıyla öğrencilerimiz okullarımıza gelebilir. Ancak şunu da eklemeden eklemem gerek bu sadece okuldaki tedbir ile olacak bir şey değil, toplumun her yerinde birey olarak uymamız gereken kurallar.

Bütün dünyadaki çocuklar 1 yıldır okullardan uzak kaldılar.

Öğrencilerimiz öğretmenlerini ve arkadaşlarını özlediler, biz yetişkinler olarak iş yerinde, toplu taşımada veya bulunduğumuz yerde kurallara ne kadar uyarsak, o kadar çabuk ve sağlıklı bir şekilde pandemi sürecinden çıkmış oluruz çocuklarımızda okullarına kavuşmuş olur.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-