“TÜRKİYE PANDEMİDE KISIR DÖNGÜYE GİRDİ”

Reklam
Reklamı Gizle

Mustafa Adıgüzel “Hem Aktif Covid geçirmiş, hem de üstüne çift doz aşı da olmuş çok sayıda kişi yeniden hasta oluyor”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel aşılanan vatandaşlardan Covid olan ve hayatını kaybedenlerin sayısını Sağlık Bakanı’na sordu.

Hazırladığı soru önergesini TBMM Başkanlığına sunan Adıgüzel, meslektaşlarından ve vatandaşlardan gelen pek çok veriye göre çok sayıda kişinin Covid-19 aşısı olduktan sonra Covide yakalandığını, hayatını kaybedenlerin olduğunu belirtti.

Hatta daha önce hastalığı geçirmiş, üstüne çift doz aşıyı da olmuş, buna rağmen ikinci defa hastalanmış çok sayıda kişinin bilgisi var elimde.  Burada Bakanlık verilerinin sivil toplum örgütleri ve kamuoyuna açık olması gerektiğini de ekledi.

Aşının işe yarayıp yaramadığı, yarıyorsa ne kadar yaradığı bilgisinin doğru ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasının pandemi ile mücadelede elimizi güçlendireceğini belirten Adıgüzel’in önergesindeki sorular şu şekilde:

Covid-19 salgını kapsamında aşılanan pek çok vatandaşımızın, bağışıklık oluşması için yeterli süre de geçmesine rağmen hastalığa yakalandığı hatta bazılarının hayatını kaybettiği bilinmektedir.

Bu bağlamda;

1.           Bugüne kadar aşılanan kaç vatandaşımızın Covid-19 testi pozitif çıkmıştır?

2.           Bugüne kadar aşılanan kaç vatandaşımız belirti göstererek hastalanmıştır?

3.           Bugüne kadar aşılanan kaç vatandaşımız Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiştir?