TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI ÜNYE İMAM HATİP ORTAOKULU’NDA AÇILDI

Reklam
Reklamı Gizle

5. ve 12. sınıf arasındaki öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel yöntemde yapmış oldukları çalışmaların sergilendiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı, öğrencilerin küçük yaşlarda bilimle tanışmalarında ve bilimsel projeler üretmesine yardımcı oluyor.
Bugün Ünye İmam Hatip Ortaokulu’nda açılışı gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda, okul öğrencileri tarafından hazırlanan 12 tanesi araştırma, 8 tanesi tasarım ve 5 tanesi bilim olmak üzere toplamda 25 adet proje  2 gün boyunca bilim fuarında sergilenecek.
Farklı yaş gruplarından 76 Ünye İmam Hatip Ortaokulu öğrencisinin katıldığı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda öğrenciler danışman öğretmenleriyle birlikte birbirinden farklı projeleri sergilediler.
Açılışını Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ünye İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Ateş, okul müdürleri, öğretmen ve velilerin katılımı ile gerçekleşen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda konu ile ilgili konuşan Ünye İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Ateş şunları ifade etti;
Ünye İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Ateş;
2019-2020 eğitim öğretim yılına ait olan 4006 TÜBİTAK sergimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Sergimizde 25 adet proje bulunmaktadır. Bu 25 projeden 12 tanesi araştırma, 8 tanesi tasarım ve 5 tanesi bilim olmak üzere TUBİTAK 4006 Bilim Fuarını düzenliyoruz. Bu projelerde yardımlarını esirgemeyen tüm öğretmenlerimize ve özellikle proje yürütücüsü Kemal Köse hocamıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.