TOSUN “BİZ ORTALIĞI KARIŞTIRMIYORUZ”

Reklam
Reklamı Gizle

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından SGK’ya devredilen Ünye Büyük Cami yanındaki dükkanlar hakkında basın açıklaması yaptı.

“Kimseyle derdimiz yok, tek derdimiz buradaki arkadaşlarımız” diyen Başkan İrfan Tosun şu açıklamayı yaptı;

“Deva Partisi Ünye ilçe Başkanlığı olarak Büyük Cami yanındaki dükkânlarla ilgili bir şikâyetimiz olmuştu. Bununla ilgili bugün orada ki esnaf arkadaşlarımızın belli bir grubu basın açıklaması yaptılar. Orada birtakım iddialar oldu, açıklamalar kullanıldı. Buna istinaden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettik. Biz orada hiçbir esnaf arkadaşımızın mağdur olması tarafından yana değiliz. Hiçbiri mağdur olmasın, hepsinin dükkân sahibi olmasını canı gönülden istiyoruz.

Biz sadece şeffaf olunmasını istedik. Dedik ki, burası TOKİ gibi bir krediyle alıp yapılsın. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye’den yılda yaklaşık 120 bin TL’ ye yakın para alıyor. Bu parayla buradaki esnaf arkadaşlarımızı zora sokmadan dükkanları yapabilirler. Onları uzun vadeli dükkân sahibi yapsalar bizde canı gönülden Ordu Büyükşehir Belediyesini ve Mimar Nihat Şen’i alkışlarız.

Oradaki esnaf arkadaşlarımıza hızlı bir tebligat yapıldı, proje gösterilmedi. Bu dükkânları kentsel dönüşüm kapsamında yıkacağız denildi. Daha sonra burayı Ordu Büyükşehir Belediyesi borcu karşılığında SGK’ya devretti. Buranın yetkisi tamamen SGK’da. Burada ki esnaf arkadaşlarımız SGK’dan kiracı olarak devam edebilir.

Ben Mimar Nihat Şen Bey ile bire bir telefonda konuştum, kendisine durumu sordum. İfadesi aynen şuydu; parası olan dükkânı alacak almayan çıkıp gidecek. İnsanlar zaten zor geçiniyor.

Biz burada ortalığı karıştırmıyoruz. Tek derdimiz esnaf kardeşlerimiz mağdur olmasınlar. Eğer bu işin sonunda esnaflar mağdur olmadan dükkânlarına geçerlerse bizde çıkıp yetkilileri tebrik ederiz.”