Tosun, “Başkanımızı Ünye’ye Davet Edeceğiz”

Reklam
Reklamı Gizle

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, geçtiğimiz günlerde Ünye’yi ziyaret eden Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf’ın ziyaretini değerlendirdi.
Ünye’de siyasi parti nezdinde kitap kampanyası düzenleyerek, ihtiyacı olanlara dağıtım yapan Deva Partisi Ünye İlçe Teşkilatı, Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf’ı ağırladı. Ziyarette kongre, ekonomi, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gibi bir çok konuyu Kavaf’la görüşen Başkan İrfan Tosun, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a vatandaşların çok ciddi inancı ve güveni var” diyerek seçimlerden güçlü bir şekilde çıkacaklarını söyledi.
“Başkanımızı Ünye’ye Davet Edeceğiz”
Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı Ünye’de yapılacak kongre için davet edeceklerini ifade eden İrfan Tosun,” Eski bakanlarımızdan ve Deva Partisi Genel Başkan Yardımcımız Selma Aliye Kavaf geçtiğimiz günlerde Ünye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Ünye’de doğaçlama bir halk ziyareti gerçekleştirdik. Kendisi Ünye’den çok memnun kaldı. Daha sonra Ünye’deki kitap standımızı ziyaret etti ve böyle bir etkinlikten dolayı bizleri tebrik etti. Yapacağımız kongrede Genel Başkanımızı Ünye’de görmek istediğimizi ifade ettiğimde kendisi, Genel Başkanımızın da Ünye’ye karşı sıcak bir yapıda olduğunu belirtti. Biz Ünye’de yaptığımız ziyaretlerde Ünye halkının bir arayış içinde olduğu gördük. Genel Başkan Yardımcımız Ünye’den ve insanların samimiyetinden çok memnun kaldı. İnşallah Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ı da Ünye’ye davet edeceğiz” dedi.
“Ali Babacan’ın Çok Ciddi Karşılığı Var”
Halkın arasında Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ciddi bir karşılığı olduğunu ifade eden Tosun,” Gerçekten çok zor ve kötü günler geçiriyoruz. Biz makam ve koltuk sevdasıyla yola çıkmadık. Türkiye’nin siyaset arenasında siyasi bir partiye ihtiyaç olmasaydı Deva Partisi kurulmazdı. Türkiye’nin bize ihtiyacı olduğu için partimiz kuruldu ve insanlar çok büyük beklenti içinde. Bunu biz değil anketler gösteriyor. Daha 1,5 yıllık bir siyasi parti olmamıza rağmen ciddi yükselişte olduğumuz açıkça ortadadır. En son tanınmış bir markanın yaptığı ankette %6 gibi bir sonuçla gözüküyoruz. Türkiye’de %21 civarında da kararsız bir seçmen var. Bizim barajla ilgili en ufak bir sorunumuz yoktur. Biz önümüzdeki sene bu aylarda seçim olacağı kanaatindeyiz. Seçimlere girme hakkını elde ettiğimiz için olmamız gereken yere geleceğimiz inancındayız. Türk halkının Sayın Ali Babacan’a karşı çok ciddi inancı ve güveni var” diye konuştu.
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi Gidecek
Her güne başladığımızda zam haberleriyle uyanıyoruz. Her gün dolar fiyatı artıyor. Gerçekten çok kötü günler geçiriyoruz. Güzel günler yakında gelecek, sabredin ama korkmayın. Biz korkmadan yola çıktık. Geleceğin güzel Türkiye’si için bizimle olun. Tek adamlılıktan kurtulup milletvekillerimizin idare ettiği bir sistemle yönetilmek düşüncesiyle yola çıktık. İnşallah o sistem de gelecek ve parlamenter sisteme dönüş olacak. Parlamenter sistemle güzel günler göreceğiz. Yola çıkmak bizden destek sizden.