Tiyaloğlu , ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ mesajı Yayınladı

Reklam
Reklamı Gizle

Ak Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Ecz.Neşe Akgül Tiyaloğlu’nun, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ mesajı;

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” ilkesi ışığında Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zaferi neticesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet; demokrasiyi ve diğer tüm modern kavramları geliştiren, destekleyen, kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına alan milletin iradesini merkeze alıp, çağın getirdiği ve gerektirdiği şart ve imkanları yine milletin yararına kullanan bir çağdaşlaşma atılımıdır.

Mânâ ve gücünü aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuurundan alan Cumhuriyetimiz, büyük bir inançla sürdürdüğümüz kurtuluş mücadelemizin bir sonucudur. İstiklâlimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı duygu ve kararlılığa sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatanın savunması, bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor; Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”