Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TİSİP BAŞKANI SALİM OĞUZ “AŞI İLE İLGİLİ ÇELİŞKİLERİM VAR”

TİSİP BAŞKANI SALİM OĞUZ “AŞI İLE İLGİLİ ÇELİŞKİLERİM VAR”
01 Haziran 2021 - 0:43

TİSİP Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz Çakır Medya/ A52 TV kameralarına aşıyla ilgili kendi fikrini açıkladı.

Başkan Oğuz aşıyı olmadığını ve olumsuzlukların karşısın da sonuna kadar mücadele edeceğini belirterek konuşmasını şu şekilde tamamladı;

TİSİP Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz: “Aşı olmadım çünkü aşı ile ilgili çelişkilerim bulunmaktaydı. Çelişkilerimi gidermek ve durumu anlamak için hastaneye gittim. Biontech aşısı ve bu aşıyla ilgili kâğıtta şöyle yazıyor, “bu aşının uzun süreli etkilerinin şu anda bilinmediği. Yine aşının henüz bilinmeyen olumsuz etkileri de olabileceği ve ürünün salgın koşulları altında tamamen kişin kendi isteği halinde kişiye uygulanabileceği. Bu sebep ile üretime ait hataların haricinde oluşabilecek maddi ve manevi zararlar konusunda üretici firma sorumlu olmayacağını belirtmektedir.

AŞIYI OLMAZSINIZ ÖZGÜRLÜĞÜNÜZ KISITLANACAK

Pekâlâ ülkemizdeki yetkililer şu anda şunu diyor “siz bu aşıyı vurdurmazsanız özgürlüğünüz kısıtlanacak” ve bu yetmezmiş gibi bir sürü cezalarda gelebiliyor. Başınıza bir şey geldiği zaman kimse sorumluluğu kabul etmeyecek sadece ölen kişi sorumlu. Kimse sorumlu değilse ben bu iğneyi neden vurdurayım. Belki de bu aşının hiç zararı olmayabilir ama insan bu yazıları okuyunca psikolojimken korkuyor.

AŞININ TESİRİ VE YAN ETKİLERİ”

Birde aşının yan etkilerini saymışlar; Nadiren yorgunluk, baş ağrısı, ateş, kas ve eklem ağrıları, kusma, ishal, aşırı kızarıklık, şişlik… ve devam ediyor. Bir sürü etkiler var insan okuyunca aşı olmaktan vaz geçiyor zaten. Bize göre bu aşın vurulmasına gerek yok, şöyle ki bağışıklık sisteminizin güçlü olması lazım ve bunun içinde insanın güzel ve sağlıklı beslenmesi lazım. Bu anlamda bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman giren radyasyon insanı hafif sarssa da yıkamıyor. Bağışıklık sistemi zayıfsa zaten olan psikolojik stresle yıkıla biliniyor.

BUNLAR EMPERYALİZMİN OYUNUDUR

 Ve çoğu insanda bu işi çözemedi hâlâ Allah’ın takdiri diyor bu iş Allah’ın Lütfü değil. Bu iş emperyalizmin bir oyunu tabii bunlar karşısında mücadele edip bu tür şeyleri geriletmeliyiz. Aksi takdirde bu oyunlardan vatandaş ve işçi sınıfı zarar görecektir. Bu doğrultuda ben TSİP Ünye İlçe Başkanı temsilcisi olaraktan bu olumsuzluklar karşısında sonuna kadar mücadele edeceğiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-