TEST KİTAPLARI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE YOLLANDI

Reklam
Reklamı Gizle

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanarak ilimize gönderilen çalışma soruları, beceri temelli testler, sözel-sayısal LGS çalışma ve tekrar testlerinden oluşan kitaplar Ordu il Müdürlüğü tarafından yapılan planlama doğrultusunda İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine ve okullara dağıtılmaya başlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Şube Müdürü  Ayfer Oral Aydın ile birlikte ilimizde 2. sınıftan 12. sınıfa kadar, öğrenimlerini sürdüren öğrencilere istifadelerine sunulan beceri temelli testler, tekrar testleri, sözel ve sayısal çalışma kitaplarının dağıtımının yapıldığı Müdürlüğün deposunu ziyaret ederek, yapılan dağıtımın son durumu hakkında bilgi aldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada,”Müdürlüğümüzce yapılan planlama doğrultusunda ilimize gönderilen 161.259 adet beceri temelli sorular, örnek sorular ve çalışma sorularından oluşan kitaplar Destek Hizmetleri Şubesinde görev yapan personellerimiz tarafından dağıtılmaya başladı.

Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen kaynak kitaplar, salgın süreci nedeniyle oluşan öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi ve değerlendirme sonucuna göre eylem planlarının geliştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu kapsamda, beceri temelli sorular, örnek sorular ve çalışma soruları ile öğrencilerimizin akademik becerilerinin gelişimlerinin desteklenmesi, tüm öğrencilerimize eşit öğrenme fırsatları sunulması, yardımcı kaynaklara erişimin kolaylaştırılması ve kaynak çeşitliliğinin artırılması hedeflenmektedir.

Bakanlığımızca benimsenen ölçme ve değerlendirme faaliyetlerine ilişkin öğretmen, öğrenci, veli ve diğer tüm paydaşlarda farkındalık oluşturulmasına yönelik 2. sınıftan 12. sınıfa kadar bulunan öğrenci ve öğretmen sayısında beceri temelli testler, tekrar testleri, sözel ve sayısal çalışma kitapları 10 Ocak 2022 tarihine kadar dağıtımının yapılması planlanmıştır”denildi.