TEKNOFEST’in BAŞARILI ÜNYELİ ÖĞRENCİLERİNE KAYMAKAMDAN TAKTİR

Reklam
Reklamı Gizle

Bursa Yunuseli Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST Liseler Arası İHA Yarışması’nda ‘Döner Kanat’ kategorisinde “Cevher-ül Cezeri İHA Takımı” projesiyle katılan Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi, 700 takım arasından finallerde 29. seçilerek Ünye’nin ve Ordu’nun gururu olmuştu.

İlk kez katıldığı yarışmada gösterdiği başarıyla Ordu’dan bu kategoride katılma hakkı kazanan tek takım olarak dikkat çeken Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni Bursa TEKNOFEST alanında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Selçuk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ziyaret etmişti. Bakan ve beraberindekiler Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi takımıyla hatıra fotoğrafı çektirerek takımın formalarını imzalayıp, tebrik etmişti. 

Bursa TEKNOFEST’te elde ettikleri başarının ardından Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi “Cevher-ül Cezeri İHA Takımı” projesini İstanbul TEKNOFEST’te sergilemek üzere davet edilerek, İstanbul’da da kurduğu stantta ilgiyle karşılandı.

TEKNOFEST’in ardından memleketleri Ünye’ye dönen takımı, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık makamında ağırladı.

Kaymakam Işık, ziyarette, Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muammer Öztürk, Danışman Öğretmen Erdal Sezgül, öğrenciler Yusuf Can Atar, Eyüp Olgun, Ali Taha Öztürk ve Bedirhan Kayış’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi ve belgeyle onurlandırdı.