TEKNOFEST’E Aday TÜBİTAK Sergisi

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Atatürk Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında 24 projenin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Bir çok projenin ve buluşların yer aldığı, özellikle öğrencilerin bilimi ve teknolojiyi daha iyi kavradığı TÜBİTAK projelerinin açılışlarına devam ediliyor. Son olarak Ünye Atatürk Ortaokulunda okuyan 48 öğrenci ve 24 görevli öğretmenler tarafında 24 projenin açılışı düzenlendi. Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün yaptığı bilim fuarının açılışında öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğu görülürken, bazı buluşlar ve projeler ise TEKNOFEST’e aday olarak gösterildi.

Bilim fuarının açılışında konuşan Atatürk Ortaokulu Müdürü Âdem Beşli,” Okulumuz 8 tane E-Twinning, 3 Erasmus olmak üzere toplamda 24 proje yürütmektedir. Bu gün 24 projemizin yer aldığı öğrencilerimizin öğretmenler rehberliğinde hazırlamış olduğu TÜBİTAK sergimizin açılışını gerçekleştirdik. Hayali olmayan öğrenciler okyanuslarda rotasız kalmış gemilere benzer. Öğrencilerimizin hayallerinin peşinde koşarak yaratıcı fikirlerle ülkemize yararlı olacağını düşünüyoruz. Çocuklar bizim geleceğimizdir. 15 stem, 4 araştırma ve 5 inceleme projesinin yer aldığı toplam 24 projemizi sergimizde gösterdik. Bu projemizde emeği olan 48 öğrencimiz ve 24 öğretmenimize teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde TEKNOSFEST’E 7 projemiz aday olarak gösterilecek” dedi.

Bilim fuarı açılışına ayrıca Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Avni Aktürk, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.