Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAVLI’NIN KARARI ESNAFI ŞOK ETTİ

TAVLI’NIN KARARI ESNAFI ŞOK ETTİ
04 Ağustos 2021 - 1:44

Ünye pazarcıları Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı’dan çektiklerini başka hiçbir AK Parti belediye başkanından çekmediler.

ESNAFA İLK DARBE TABAKHANE DERESİ

Bilindiği gibi geçen yıl Haziran ayında pandemiden yeni çıkan pazarcı esnafına şok yaşatan gelişmeler yaşanmıştı .Hüseyin Tavlı pandemiyi öne sürerek pazar esnafını liseler Mahallesi’ndeki tabakhane deresi’nin yanına sürmüştü.

Pazarcıların uzun süre bu duruma direnmesine ,hatta ticaret ve sanayi odasındaki görüşmelerde Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı’yı binadan çıkarmayacak kadar gözü dönmelerine rağmen başkan Tavlı’nın dediği olmuştu.

TAVLI’DAN ESNAFA 2. DARBE

Pazarcı esnafı Hüseyin Tavlı’nın yerine getirmediği vaatleri ile bugüne kadar geldiler ama yeni bir şokuda geçen hafta cuma yaşadılar.

Pazarcı esnafları Hüseyin Tavl’ının kendilerine verdikleri sözleri tutmadığını, bugün işe başlarına yeni bir iş açtığını belirttiler.

Gazetemize açıklamada bulunan pazarcılar cuma günü Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı acil olarak bizi belediyeye görüşmeye çağırdı.

Bizde başkan sözünü tutacak yeni pazar ile ilgili projeyi tanıtacak düşüncesi ile Ünye belediyesi’ne gittik ama duyduklarımız ile adeta şoka uğradık.

Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı ,bırakın bize verdiği sözleri tutmayı üstüne bir de Samsunlu pazarcıları başımıza getireceğini belirtti.

Bizler pazarcılar olarak Ünye dışında tezgah açamıyoruz gittiğimiz yerlerde başka şehirden esnaf istemiyorlar ve bizi pazara sokmuyorlar.

Ama buna rağmen Başkan Ünye pazarına Samsunlu esnafları için müsaade edeceğini bizlere söyledi.

Başkan Hüseyin Tavlı bizleri ırmak kenarında sersefil etmesine ,sözlerini tutmamasına rağmen birde üzerimize başka pazarcılarda getirmesi sabrımızı taşırdı.

BAŞKANDAN SAMSUNLU PAZARCILARA İZİN

Hüseyin Tavlı bizle yaptığı görüşmede ,”Samsunlu pazarcılardan yoğun şekilde talep var. Bu talebin karşısında duramayacağım” diyerek adeta Ünye’de bizleri yok sayarak bir kez daha darbe vurdu.

Uygulamaları ile adeta bizlere 2 yıldır cehennemi yaşatan ve ekmeğimizle oynayan bir belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ ya son derece tepkiliyiz.


Burada cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz bizleri perişan eden , meydanlara döken ve sözünü tutmayan bir belediye başkanını halkın partisi olan AK Parti’ye yakıştıramıyoruz.

TAVLI SORUN ÇÖZECEKSE BUNLARI ÇÖZSÜN


Hüseyin Tavlı madem sorun çözecek ilk önce bizim sorunlarımızı çözsün dışarıdan gelen pazarcının değil.

Bizler başka şehirlere gittiğimizde şehre sokulmuyoruz. Başkan bunu çözsün …

Bizler yeni pazar yeri istiyoruz ,insan gibi çalışmak istiyoruz .Başkan bunu çözsün….


Bizleri ve halkı ırmak kenarında sineğin ,böceğin,haşerenin ,kokunun olduğu yerde, karda kışta ,hatta suyu ve tuvaletin olmadığı bir yerde pazarı Ünye’ye layık gören Belediye Başkanı bu sıkıntıları çözsün …

BİZİ DEVLETE KISKIRMAK İSTEYENLER BUNU BAŞARAMAYACAKLAR


Belediye Başkanı garip gureba esnafla neden bu kadar oynuyor.B izimle mi derdi var yoksa bizi meydanlara dökmek için mi böyle yapıyor. Aklımız almıyor.


Mücadelemiz devam edecek, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Gerekirse Ankara’ya gideceğiz sesimizi duyuracağız dediler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-