Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAVLI ZULMÜ’NE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

TAVLI ZULMÜ’NE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ
14 Ağustos 2021 - 1:33

Ünye Belediyesi vatandaşını mağdur etmeye devam ediyor. Ünye Belediyesin halkla hesabı bitmek bilmiyor. Pandemi, ekonomik sıkıntılar ve doğal afetler vatandaşı bunaltırken, birde Ünye belediyesinin paragöz tavrı vatandaşı isyan ettirdi.

Ünye belediyesi Emlak Vergisi , Çevre Temizlik vergisi ,Ecrimisil,Harç ve Ücretler vb. borcunu ödemeyen binlerce abone ve vergi mükellefine alacaklarını tahsil etmek için haciz işlemleri başlattı.

Özellikle zor ve sıkıntılı bir süreçten geçen vatandaşlara gönderilen tebligatlar Ünye halkını şaşkına çevirirken, belediyenin bu kötü günlerde halka karşı haciz yöntemini seçmesi şaşkınlıkla karşılandı. Ekonomik krizin yaşandığı ilçelerin başında yer alan Ünye’de belediyenin vatandaşa gönderdiği icralar, vatandaşın tepkisine neden oldu.

BANKA HESAPLARINA BLOKE

Öte yandan belediyeye borcu olan binlerce vatandaşın banka hesaplarına bloke koydurduğu, ayrıca tapulara da tedbir koydurduğu gelen haberler arasında yer aldı.

KÜÇÜK PARALARA BİLE HACİZ KOYULDU.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı göreve geldiği günden itibaren vatandaşın tepkisini çekecek icraatlarına devam ediyor. Mağdur ettiği pazarcı esnafının ardından vatandaşlarda icra ile mağdur edildi.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Gazetemize ihbarda bulunan çok sayıda vatandaş belediyeye tepki göstererek “Böyle belediye, böyle belediyecilik olur mu?” diye sordu.

BU YAPILAN ZULÜMDÜR”KAPIMIZA GELMEYİN”

Belediyenin borcu olan vatandaşları icraya vermesinin zulüm olduğunu dile getiren vatandaşlar, “ Ayıptır ve de günahtır. Pandemi döneminde, üstelik ekonomik sıkıntıların hat safhada olduğu zamanda , çeşitli sebeplerle borcunu zamanında ödeyememiş insanlara icra takibi başlatmak zulümdür,Biz millete zulüm yapılsın diye mi oy verdik.Millet can derdinden bunlar para. Bu kişiler hangi yüzle bizden oy isteyecekler.Derhal bu yanlıştan dönülsün ” dediler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-