Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

HALKA VEREMEDİĞİ 30 MİLYONUN HESABINI, MUHTARLARA VERDİ

HALKA VEREMEDİĞİ 30 MİLYONUN HESABINI, MUHTARLARA VERDİ
22 Eylül 2021 - 21:45

Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı 30 milyonun üzerinde maliyetle hizmete soktuklarını açıkladığı ikinci el beton santrali ve çakıl kırma tesisi ile ilgili olarak kamuoyundan merak edilen sorulara karşı 15 muhtarı yanına alarak algı oluşturmaya çalışıyor.

Daha önce ki açıklamasında 30 milyonluk tesis yaptıklarını belirten Hüseyin Tavlı ya kamuoğunun merak ettiği soruları sormuştuk.

Yaklaşık 10 milyon maliyet ile kurulabilecek olan tesisi 30 milyona nasıl mal ettiniz?
Ya da aradaki 20 milyonun kılıfı da hazırlıyorsunuz?
Sorularını sormuştuk.

Fakat her zaman olduğu gibi kamuoyunun sorularını cevapsız bırakmayı tercih eden Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı milyonluk soruya cevap vermek yerine muhtarlara beton santralini gezdirmeyi tercih etti.


Muhtarlara tesis hakkında bilgiler vererek doğru yapıyoruz algısı oluşturmak isteyen Hüseyin Tavlı, 20 milyonun nereye gittiğinin üzerini böyle kapamayı düşünmüş olabilir.

Lakin haber yayınlandıktan sonra Hüseyin Tavlı’nın şantiye ile ilgili açıklaması kamuoyundan geçer not alamadı.


Kamuoyunda Tavlı’nın ”gerçekleri kapatmak için böyle işlere girmesine gerek yoktu, merak ettiğimiz soruların cevabını vermesi yeterliydi. Böyle yaparak yandaş muhtarlarını ikna edebilir ama bizleri kandırabileceğini sanmasın” diyerek vatandaşlar tepkilerini koydular

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-