Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAVLI 2 SENEDİR YETERSİZ

TAVLI 2 SENEDİR YETERSİZ
18 Mayıs 2021 - 3:06

 Bugün iktidara mensup insanlardan birçoğu maalesef o makamlarda toplumun beklentilerin cevap veremiyorlar ve biz bunları gördükçe eleştiriyoruz.

Böyle siyaset olmaz böyle milletvekili olmaz ,böyle yöneticilik olmaz diye ifade ediyoruz. Çünkü benim bakış açım çok farklı gelişiyor. Bir şey elde etmek ,hizmet etmek istiyorsan toplumla barışık olacaksınız. Bölgesel olarak bakarsak Ünye’ye hitaben bölgenin insanlarını bir araya getirmekle olur diyen İyi Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı, konuşmasına şöyle devam etti.

KOLTUK MERAKLISI OLMAYIN 

Ben yaptım oldu yanlış yaptı ne yapayım yok böyle bir şey. Sen yanlış yapacaksın bedelini biz ödeyeceğiz. Yok böyle bir şey.

Artık Ak Parti’de ‘Koltuğumu Nasıl Sağlamlaştırırım’ Düşüncesinde Olanlar Var

Genel manada bakalım AK Parti’nin kuruluşu Temmuz 2001’dir. 3 Kasım’da 2001 seçimlerine girdi.Ben yıllardan beri siyasetçi olduğum için AK Parti’nin ilk kuruluş yıllarındaki Ünye’de ki siyasetçilerle AK Parti’ye mensup insanlarla bugün baktığımız zaman çok farklılık var. Geçmiş siyasetçiler daha oturaklı daha ağır başlı gündeme daha hâkim insanlar vardı. Bugün ise koltuğumu nasıl sağlamlaştırırım, kimlerle ilişki kurabilirim diye düşünenler var. Kendi mevki ve makamlarını korumak için ilişkiler kurma ağı çok genişledi ben bunu görüyorum.

YETERSİZ KALIYORLAR

Sayın Ak parti ilçe Başkanı Kenan ARGAN’a kısa bir özet geçeceğim maalesef şu anda tek başına iktidarın ilçe başkalığının verdiği artıları ve avantajları kullanamıyorsunuz. Bölge olarak sıkıntılarımız hat safhada olmasına rağmen insanların beklentilerine cevap verecek hizmet ve yatırım noktasına çok yetersiz kalıyorsunuz sayın ilçe başkanım.

Sayın Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, siz de iki yılı geçti belediye başkanısınız geçmişten bugüne Ünye’yi bilen daha sonra meclis üyesi olmuşsunuz daha sonra ilçe başkanı oldunuz. Bugün de belediye başkanısınız maalesef 2 yıl geçmesine rağmen sizden beklediğim ölçüde Ünye’nin sıkıntısına çözüm üretme noktasında adım ve gayret içerisinde olduğunuzu göremiyorum yüzünüze de söylüyorum.

KAVGALARIN ZARARINI ÜNYE ÇEKİYOR

Kendi düşüncenize ya da başkasının düşüncesi ile maalesef yanlış içerisine giriyorsunuz ilişkileriniz zayıfladı. Maalesef kaybeden Ünye olacak görüyoruz ve biz bunları hak etmiyoruz. Sizin içinizdeki kavganız ,çekişmeniz bizi ilgilendirmez .Biz Ünyeli bir vatandaş olarak çözüm istiyoruz, yatırım istiyoruz .Bunu sağlamanın yolunu aramak zorundasınız. Ama maalesef ilişkiler koptukça biz de Ünye olarak kaderimize baş başa kalıyoruz. Herkes haddini bilecek herkes haddine göre hareket edecek.

MAKAMLARI TEMSİL EDEMİYORLAR

Şunu da söylemek istiyorum, kişilik olarak şahsiyet olarak arkadaşlarımız iyiler ama dön bu tarafa makamları temsil edebiliyorlar mı edemiyorlar. İlişki ağın darılmışsa maalesef çok fazla çözüm üretemiyorsun. Şuanda daralmış bir yapı var. Ankara’dan daralmış, Ordu’dan daralmış, genel siyasetten daralmış bir yapı var. Sayın Tavlı’yla Sayın Kenan Selim Argan ikisi kalmış baş başa.

Ünye’ye ve insanımıza Allah sabır versin ”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-