ÇAKIR SORDU, BU KÜLHANBEYLİĞİNİZ KİME?

Reklam
Reklamı Gizle

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’nın Ankara’daki spor tesisleri atılımına gölge düşürdüğü saldırı olayını A52 Tv ekranlarında yayınlanan Çay Saati programında yorumlayan Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır, “Özel kaleme yapılan saldırı aslında Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e yapılmıştır ve cezalandırılması elzemdir.” açıklamasında bulunarak olayın Ak Parti için vahim olduğunu söyledi.

KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır açıklamasını şöyle sürsürdü;

“Ordu’nun Bayramı diyebileceğimiz spor bakanlığının Ordu’ya ve ilçelerine yapacağı tesisler için bir protokol tören düzenlendi. Burada hiç beklenmedik şekilde bazı olaylar gerçekleşti .

Neydi ne olmuştu Ankara’da, biliyorsunuz ki Ordu ziyaretinde Sayın bakanımız Spor ve gençlik bakanımız orada Ordu ile ilgili tesisler ile ilgili açıklama yapmıştı. Bu protokol için bütün Ordu,Ankara’ya gitmişti. Gözler Ankara’daydı ama biz burada güzel haberler yayınlamak isterken ,Ordu’da sahnelenen kavganın ikincisi Ankara’da devam etti.

Kamuoyunun bildiği gibi Ergün Taşçı diye bir milletvekilimiz var. İkinci dönem milletvekili AK parti Ordu milletvekili ama maalesef ikinci dönem Ordu’muza ve bu bölgeye zarar veren bir milletvekili olduğunu görüyoruz.

Daha önceden de çevre ve şehircilik bakanı Orduya geldiğinde aynı şekilde büyükşehir Özel kalem müdürü Mehmet Altun’a saldırıda bulunmuştu. Bu olay ülke gündemine gelmişti ulusal basında yer almıştı. Baktığımızda dün de aynı şekilde bu olayla ulusal basında yer aldı. Maalesef bu kavgalar AK Parti’nin ve hükümetin Ordu’ya yapacağı hizmetlerin önüne geçiyor. Bu bilerek mi yapılıyor bilmiyoruz tabii ki ama anlamda veremiyoruz.

Görgü şahitlerinden edindiğimiz bilgiye göre , Ankara’da tören öncesi bakanlıkta Ordu büyükşehir özel kalemi orada Hilmi Bey’i bekliyormuş. Bu sırada Milletvekili Ergün Taşçı bağırarak ,çağırarak burada yine sen mi varsın diye hakaretler ederek özel kalemin üzerine yürümüş.Gözü dönmüş vekili oradaki kişiler tutmuş .Özel kalemin ise hiçbir tepki vermeden olay yerinden uzaklaştığını söylediler .

Bize göre tabii ki orada özel kalemde bir refleks icabı bir hareket yapsaydı olaylar daha da büyür giderdi. Ordu’muza da yakışmazdı. Bence burada milletvekilinin yapması gereken erdemli hareketi özel kalem yapmış kendisini kutluyoruz.

Burada asıl önemli olan şu Ordu milletvekilleri özellikle AK parti milletvekillerinin sıkıntısı ne biz bunu çözemiyoruz.

Halk nezdinde sıfırlar ve yeniden seçilme şansları yok.Ankara’da veya Ordu’da özel kalem müdürüne yapılan hareket aslında bana göre Hilmi Güler yapılmış bir harekettir. Hilmi Güler bu hareketlerin ve tavırların hiçbirini hak etmiyor.

Ergün Taşçı her ortamda her alanda her yerde Hilmi Güler’i eleştirmek de geri kalmıyor. Aynı şekilde Metin Gündoğdu ve Ordu il başkanı Halit Tomakin Bey yönetim kurulunda her şekilde yeni Bey’i yerden yere vuran ve eleştirilerde bulunuyorlar.

Hilmi Bey gerçekten tecrübesi ile karakteri ile kimliği her şeyi ile dört dörtlük ve Orduya yakışan birisi olarak görüyoruz ama maalesef partidaşları ona yanlış yapıyor.

İşin özüne baktığımızda şu soruları sormam gerekiyor.

Bu milletvekilleri bir önceki dönem Enver Yılmaz zamanı da neden kedi gibiydiler, ne oldu da bu hale geldiler onu merak ediyorum. Enver Yılmaz zamanında kedi gibi olmalarının ses çıkarmamalarının sebebini bize bir açıklasınlar.

Burada en çok merak ettiğim konulardan biri de şu, Hilmi Bey’e karşı özür dilerim biraz argo tabir haber olacak ama ota b.ka s disiplin cezaları vermek isteyen Halit Tomakin diye bir il başkanı var .Halit Tomakin her fırsatta Hilmi Güler’i zora sokacak hareketler peşinde .

Bakalım Halit Tomakin bu 2. kavga olayından sonra ne gibi disiplin cezaları isteyecek neler uygulayacak merakla bekliyoruz.

Burada asıl hedefteki ismin Hilmi Güler olduğunun herkes farkında çünkü adam gibi durarak belde evlerinin alanının tekrar halka kazandırması sağladı. Yarası olanlarda işte böyle olaylarla intikam alma peşine düşmüş olacaklar ki her fırsatta saldırıya geçtiler.

Yazımın sonunda 4 soru sormak istiyorum ve cevabını milletvekillerinden bekliyorum.

1. Önceki dönem kedi gibiydiniz, Enver Yılmaz’dan mı korkuyordunuz, neden susuyordunuz?

2. Enver Yılmaz size susmanız için ne veriyordu?

3.Hilmi Güler’den ne istediniz de alamadınız?

4.Aday gösterilmeyeceğinizi tahmin ederek AK Partiden intikam mı alıyorsunuz?”dedi.