Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“TARIM VE İNSAN” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ESERLERİ SERGİSİ AÇILDI.

“TARIM VE İNSAN” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ESERLERİ SERGİSİ AÇILDI.
14 Kasım 2020 - 2:31


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ORDU İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
“TARIM VE İNSAN” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ESERLERİ SERGİSİ AÇILDI.

ORDU İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Denizbank işbirliğiyle her yıl toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini sağlamak amacıyla “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2019 yılında 11. si düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması sonucunda sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergi açılışı pandemi kurallarına uygun bir şekilde Altınordu İlçemizde bulunan Novada Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Yardımcımız Ekrem BALLI, İl Müdürümüz Kemal YILMAZ, İl Müdür Yardımcımız Ersin SOYDAN, şube müdürlerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

2009 yılından itibaren düzenlenen ve kamuoyunda yoğun ilgi gören “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması 2019 yılında “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları”, “DenizBank Çalışanları” ve bu yılki ana teması “Su” olmak üzere toplam 6 kategoride gerçekleştirilmiştir. 2019 yılında yarışmaya toplam 1802 katılımcı 7292 eserle katılmıştır. Yarışma sonucunda 18 eser ödül alırken, 120 eserde katolog ve sergileme için seçilmiştir.

İlimizde sergilenecek eserler 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında Novada Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek olup, tüm halkımız davetlidir.  

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-