TAM KAPANMA, BERABERİNDE AŞIDA HIZLANMAYLA KÖR DÜĞÜMÜ ÇÖZER.

Reklam
Reklamı Gizle

18 Günlük tam kapanma kararının ardından Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun açıklama yaptı. Coşkun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bilim Kurulunun Tavsiyesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın deklerasyonu ile tam kapanmanın başlayacağını memnuniyetle öğrenmiş olduk. Şu anda bu kısır döngünün kırılması, tüm bireylere aşı yapılıncaya kadar zaman kazanılması için, tam kapanma mutlaka ihtiyaç duyulacak olan bir tedbirdir. Bu noktada halkımızdan da tam destek gelmeli.
İlan edilen tam kapanmanın, yaz sezonunu kurtarabilmesi ve hastalığın kısır döngüsünü kırabilmesi için, aşılama hızının da en az iki katına çıkarılması şarttır. Aksi takdirde ilan edilen tam kapanma sadece geçici bir duraklama sağlayacaktır o kadar.
Eminim ki Devletimiz, tüm dünyanın adeta bir trajedi yaşadığı pandemide ve aşı bulmadaki çaresizlik ikliminde, şu ana kadar başarıyla temin ettiği ve çözdüğü aşı problemini, tam kapanmada da başarıyla çözecek, aşılama hızını da artırarak, millet olarak yaz mevsimine, olabilecek tehlikeleri bertaraf ederek girmemizi sağlayacaktır.
Tam kapanmadan çok umutluyum ama aşılama da aynı şekilde hızlanacak ise.