TAEKWONDOCULAR KUŞAK TERFİ SINAVINDA TER DÖKTÜ

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye, Çaybaşı ve İkizce’de faaliyetlerini sürdürerek şimdiye kadar birçok başarılı sporcu yetiştiren Reis Arslanlar Spor Kulübü, bugün İkizce’de Taekwondo eğitimi alan beyaz, sarı ve yeşil kuşaktaki sporcular için kuşak terfi sınavı gerçekleştirdi.
İkizce’de 42 tane sporcunun katıldığı Taekwondo kuşak terfi sınavında sporculardan 17 tanesi beyazdan sarıya, 10 tanesi sarı kuşaktan yeşile ve 25 tane sporcu ise yeşil kuşaktan mavi kuşağa terfi ettiler.
Mavi kuşağa geçen sporcuların 2022 yılında müsabakalara katılabileceğini belirten Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, konu ile ilgili açıklamasında şunları ifade etti;
Artık İkizce’deki Sporculardan da Dereceler Gelecek
“Taekwondo Federasyonumuzun 2021 yılı kuşak terfi sınavlarını Ünye’de gerçekleştirmiştik. Kuşak sınavlarını Reis Gençlik Spor Kulübü olarak Ünye, Çaybaşı ve İkizce şubelerimizde ayrı ayrı gerçekleştiriyoruz. Bugün de burada İkizce’deki sporcularımızın kuşak terfi sınavını gerçekleştiriyoruz. Beyaz, sarı ve yeşil kuşaktaki sporcularımız yaptığımız sınav ile kuşak terfilerini gerçekleştirdiler. Beyaz kuşak sporcuları sarı, sarı kuşak sporcular yeşil, yeşil kuşaklar ise mavi kuşak oldular. Mavi kuşağa geçen sporcularımız 2022 yılında minikler müsabakalarına girmeye hak kazandılar. Bundan sonra İkizce’deki sporcularımızdan da derece yapanlar olacaktır. Bugün İkizce’den 42 tane sporcumuz kuşak terfi sınavına girmişti. Bunların 17 tanesi beyazdan sarıya geçti, 10 tane sporcumuz sarı kuşaktan yeşil oldu, diğer sporcularımız ise yeşilden mavi kuşağa geçtiler”dedi.