TAEKWONDOCULAR KUŞAK SINAVINDA TERFİ ETTİ

Reklam
Reklamı Gizle

Reis Arslanlar Spor Kulübü Sporcuları, 2021 Yılı. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü.

2021 Yılı 2. Dönem Renkli Kuşak Terfi Sınavı’na Reis Spor Kulübü Ünye’den katılan 93 sporcu bir üst kuşağa terfi etmek için yaptıkları kısa süreli maçlarla nefesleri kesti.

Bireysel yapılan sınavlarda 30 sporcu sarı kuşağa, 12 yeşil kuşağa, 6 mavi kuşağa, 5 kırmızı kuşağa, 30 sporcu ise kırmızı kuşaktan siyah kuşağa terfi etti.

Sınav sonrası bir değerlendirmede bulunan Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan,

“Taekwondo Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan 2. Dönem kuşak imtihanını bugün gerçekleştirdik. Mayıs ayında yapılması planlanan kuşak sınavımızı pandemi nedeniyle bir ay gecikmeli gerçekleştiriyoruz. Reis Spor Kulübümüzde sporcularımız bir üst kuşağa terfi için öğrendiklerini sergiledi. Sınav Komisyonumuz Taekwondo Milli Hakemlerinden Siyah Kuşak 6. Dan Cavit Arslan, Taekwondo Hakem ve Antrenörü Siyah Kuşak 3. Dan İlker Helvacıoğlu, Taekwondo Hakemi Yılmaz Güler, Taekwondo Antrenörü ve Hakemi Siyah Kuşak 3. Dan Cevat Arslan’dan oluştu. Kuşak İmtihanı Taekwondo’nun olmazsa olmazıdır. Daha önce İkizce ve Çaybaşı ilçelerinin sınavlarını da merkezimizde yapıyorduk. Ancak pandemi nedeniyle sınavlara katılımın az olmasını sağladık. Ünye’deki sınavımızı gerçekleştirdik. Sınav sonunda 30 sporcumuz Sarı kuşağa, 12 Sporcu Yeşil kuşağa, 6 Sporcu Mavi kuşağa, 5 Sporcu Kırmızı Kuşağa, 30 sporcumuz Kırmızı Siyah kuşağa geçti. Ayrıca 6 Temmuz’da ilimizde yapılacak olan Siyah kuşak imtihanına ise 10 sporcumuz katılacak. Salonumuzda yapılan sınava katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor, ailelerini tebrik ediyoruz” dedi.