Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TABAKHANE DERESİ İLGİSİZLİKTEN ORMANA DÖNÜŞTÜ

TABAKHANE DERESİ İLGİSİZLİKTEN ORMANA DÖNÜŞTÜ
14 Eylül 2021 - 0:59

Ünye’nin şehir merkezinden geçen tabakhane deresinin aşırı yağışlarda taskina sebebiyet vermemesi için başlatılan ıslah çalışması yıllarca bir türlü bitirilemezken, dere yatağında ağaçlarin büyümesi de dere yatağının gelecek zamanda ki tehlikesini de gözler önüne seriyor.

Uzun yıllardır ıslah çalışması adı altında faaliyetlerine başlanılan ancak bir türlü kesin sonuca varılamayan Tabakhane deresi her yağan aşırı yağışta yürekleri ağızlara getirmeye devam ediyor. Göreve gelen her belediye başkanının kısmen yaptığı ıslah çalışması devam ettirilmezken, yarıda bırakılan çalışmalar göreve geken belediye başkanlarının bu konuda ki başarısızlığını da gözler önüne seriyor.

Önceki dönemde Başkan Ahmet Çamyar’ın derenin sanayi mevkiinden başlayarak zemine taş örme çalışması yarıda kalırken, bugün gelinen noktada yağmur suları ile gelen toprak ve taşlar yeni bir katman oluşturmuş ve dere yatağında kızılağaçlar büyümeye başlamış. Son zamanlarda artan yağışlar ve sel riskleri karşısında duyarlılık yerine vurdumduymazlık yapılması da olası tehlikelere kapı açıyor.

Mevcut dere ıslahına devam edilmesi gerekirken tam aksine bir yönde dere yataklarının dolması karşısında olası bir tehlike oluşmadan ıslah çalışmalarına devam edilmesi bekleniyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-