Su Elçileri Ordu’da

Reklam
Reklamı Gizle

Su Elçileri “Temiz su, yeşil vatan” için Ordu’da, “Seferberlik için Ordu’dayız”

Su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştırmak amacıyla konusunda uzman kamu çalışanları ve Akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği eğitim-öğretim için rotayı Ordu’ya çevirdi. Tüm Türkiye’de su ve çevre kaynaklarının korunması hakkında eğitimler vermek için Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’dan harekete geçen Su Elçileri Derneği, ‘Temiz su, yeşil vatan’ sloganıyla içerisinde öğretici ekipmanların yer aldığı Mobil Tır eşliğinde vatandaşlarla buluşacak. Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydın- cak, “Su ve çevre konusuna dikkat çekmek, bu konuda hep beraber neler yapabi- leceğimizi anlatabilmek amacıyla Türkiye’nin hemen her ilinde mobil bir eğitim-öğretim planı hazırladık. Samsun’dan başlattığımız bir anlamda seferberlik mücadelemiz için bu kez Ordu’dayız” dedi.

Ordu’da yoğun program

Millî Mücadele ruhuyla ve aynı şuuru oluşturabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı Sam- sun’dan harekete geçtiklerini belirten Aydıncak, “Mobil Eğitim Tırımız vatan- daşlarımız tarafından ilgiyle karşılandı. Yoğun program sırasında çocuklarımız Su Elçileri kahramanlarıyla eğlendi, eğlenirken öğrendi. Türkiye Eğitim Derneği (TED) üyeleriyle toplantımız oldu, TED koleji öğrencileriyle buluştuk. Bir süre sonra ekranlarda yerini alacak olan belgesel çekimlerini de yine Samsun’da gerçekleştir- dik. Bize tüm programlarımız sırasında Bölge çiftçileriyle geniş katılımlı sohbetler gerçekleştirdik. Samsun’dan yine buluşmak ve eğitim-öğretime devam etmek için sözleşerek ayrıldık. Katkılarından dolayı DSİ 7. Bölge Müdürü Sayın Ahmet Ersin Gökçe beye tüm çalışanlar başta olmak üzere katkısını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Adres: Tunalı Hilmi Caddesi Bülten Sokak 1/11 Kavaklıdere / Çankaya / Ankara Tel: (0312)428 51 51 Fax: (0312)428 51 53

Su Elçileri

Wa ter Ambassadors Association

“Korumak zorundayız”

Ordu’da da yoğun bir program için hazırlandıklarını sözlerine ekleyen Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Aydıncak, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm dünyada kullanılabilir tatlı suyu korumak ve temiz çevre bilincini aşılamak sorumlu ve vicdanlı bireyler yetişmesine katkıda bulunabilmek amacıyla harekete geçtik. Şimdi beşinci durağımız olan Ordu’dayız. Tüm kaynaklarımızı etkili ve doğru kullanmak zorundayız. Kimsenin “Bana bir şey olmaz” deme lüksü artık ne yazık ki yok. Evlatlarımız ve geleceğimiz için kaynaklarımızı doğru kullanma bilincini aşılamak zorundayız. Hep beraber el ele bunu başarabiliriz”

“Ordu Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda buluşalım”

Bir dizi etkinlik programını paylaşmak ve açılış için Su Elçileri kahramanlarının da hazır olacağı programı Ordu OBŞB’si 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştireceklerini açıklayan Başkan Aydıncak, 11 Haziran Cuma günü saat 15.00’de maske-mesafe-hijyen kurallarına uygun olarak tüm Orduluları Meydana beklediklerini söyledi.