STAJYER MALİ MÜŞAVİRLER BİTİRME DOSYALARINI TESLİM ETTİLER

Reklam
Reklamı Gizle

Mali Müşavir olma yolunda stajını başarıyla tamamlayan 11 stajyer staj dosyalarını teslim ettiler.

Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır BAŞ, Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ, TESMER Sekreteri Mert YÜKSEL; stajyerlik süresini tamamlayan ve yeterlilik sınavlarına müracaat eden stajyer; Çağla Taşdemir, Nilgün Güney, Tülay Çağ, Sümeyye Uysal, Pınar Binici, Serhat Yanık, Mehmet Can Gürsoy, Gülşah Güvenkaya, Pınar Bal, Ozan Kesimoğlu ve Gizem Şebnem Şenak’ın dosyaları incelendi ve teslim alındı. Dosyaların TESMER’e gönderilmesine karar verildi.

Toplantıyı değerlendiren Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “Staja başlama, staj derken üç yıl tamamlandı ve artık Mali Müşavir olmak için çok kısa bir yol kaldı. Mali Müşavirlik mesleğine katılacak siz değerli arkadaşlarım çabaları ile çalışmaları ile gelecekte mesleğimize önemli katkılar sunacaksınız. 2010 yılından bu yana her dönem bitirme sınavına giren arkadaşlarımızla bir araya gelerek onlarla görüş alışverişinde bulunuyoruz.

Konuşmasının devamında Oda Başkanı Bahadır Baş; Mali müşavirlik mesleğinde gelişmeye açık kendini yenileyen arkadaşlarımız daha başarılı oluyor. Bizler beyanname göndermek, işe giriş ve çıkış yapmak için mali müşavir olmuyoruz. Bizler işletmelere danışmanlık yapmak, onlara yol göstermek için mali müşavirlik yapıyoruz. Belli kişi ve gurupların değil tüm toplumun çıkarlarını hizmet etmek için mali müşavirlik yapıyoruz. Ekonomiye ve işletmelerimize değer sunmak için mali müşavirlik yapıyoruz. Bu nedenle güncel mevzuatı takip etmek ve uygulamak çok önemli. Çok okumak mesleğimiz için çok önemli. Uzlaşı kültürü ile çözüm odaklı çalışmak çok önemli. Mesleğe saygı, ustaya saygı, kurumlarımıza saygı, çalışanlarımıza ve müşterilerimize saygı mesleğimizin olmazsa olmazıdır. Saygı göstermeyen saygı göremez. Mesleğimizin saygınlığı da buradan geçiyor. Unutmayalım ki bizim mesleğimizin vazgeçilmezi dürüstlük ve güvenilirliktir. Dürüstlük ve güvenilirliğin mesleğimizin olmazsa olmaz koşulu olduğunu unutmayalım. Ve son olarak kurumsallaşma konusunda adımlar atmalıyız. Hepinize gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyorum.” Dedi.

Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ; “Değerli arkadaşlarım stajı başarı ile tamamladınız. Meslek mensubu olmak için önünüzde sekiz dersten oluşan son bir sınav kaldı. Bu sınavlarda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Mali müşavirlik mesleğinde yeni bir dönem var önümüzde ; teknolojik yeniliklerden etkilenen, her gün yeni bir bilgi ile başladığımız bir dönem bu yeni dönemde sizlerin en büyük gücü kurumsallaşma ve birlikte çalışma kültürüdür. Sınavlarınızda başarılar diliyorum.

TESMER Yönetim Kurulu Sekreteri Mert YÜKSEL, ”Değerli stajyer arkadaşlarım gireceğiniz sınav sekiz dersten oluşmakta. Ağırlıklı ortalama altmış. Ve yazılı bir sınav. Aslında yapılan bu sınav üç yıl boyunca gördüğünüz, çalıştığınız konuların teorik kısımlarının sorulmasıdır. Bu sınavlardan başarı ile çıkacağınıza yürekten inanıyorum.” Dedi

Dosyaları teslim alınan stajyerlere bir hediye çantası ve oda logolu atkı teslim edildi.