Ünye Belediyespor Play of’a Kaldı

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Belediyespor 64-54 Zile Belediyespor

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden Ünye Belediyespor zorlu ve çekişmeli geçen mücadelede Zile Belediyespor’u 10 sayı farkla yenerek play of’a yükselmeyi başaran taraf oldu.

 

Ünye Spor Salonu’nda dün oynanan maçta basketbol severler tribünlerdeki yerlerini alırlarken play of mücadelesi veren Ünye Belediyespor ilk iki periyodu geride tamamladığı rakibi Zile Belediyespor karşısında 3. ve 4. periyotlarda üstünlüğü ele geçirerek maçı 10 sayı farkla 64-54 kazandı.

Son derece zevkli ve çekişmeli geçen müsabakanın ilk periyodunun hemen başlarında karşılıklı atılan basketlerin sonrasında savunmasında etkili oynayan ve hücumda üretken olan Ünye Belediyespor 13-10 üstünlüğü yakaladıktan sonra verilen molanın ardından etkili olamadı. Konuk Zile Belediyespor özellikle faul atışlarında farkı çabuk kapattı ve öne geçerek ilk periyodu 16-19 önde tamamladı.

2. periyodun hemen başında her iki takım da 3’er hücumdan elleri boş döndüler. Pota altını zorlayan konuk Zile Belediyespor kısa süre sonra skoru 21-16 yaparak farkı 5 sayıya çıkarttı. Bu periyotta ilk molasını alan Ünye Belediyespor hemen ardından kazandığı sayılarla skoru 22-23’e getirdi ancak kazandığı faul atışının birini sayıya çeviremeyince beraberlik şansını kaçırdı. Ancak ikinci molanın ardından Erhan’ın kazandırdığı 3’lük basketle 25-23 öne geçen Ünye Belediyespor karşısında Zile Belediyespor aynı şekilde üçlük ile karşılık verince skor konuk takım lehine 27-25 oldu ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

Karşılaşmanın 3. Periyoduna iyi başlayan konuk Zile Belediyespor 2 sayı ile başlarken Ünye Belediyespor bu baskete 4 sayıyla karşılık verdi ve 29-29 eşitliği sağladı. Zile Belediyespor hemen ardından bulduğu iki sayılık basketle tekrar öne geçerken Ünye Belediyespor’da Kadir Temiz’in harika üçlüğü ile skoru 32-31’e getirdi. Bu dakikadan itibaren Kadir Temiz’in üst üste gelen üçlükleri ile 9 sayı daha kazanan Ünye Belediyespor skoru 41-33 yaptı ve farkı 8’e çıkarttı. Farkı kapatmak üzere tekrar toparlanan Zile Belediyespor üst üste basketlerle skoru 44-41 yaptı ve 3. Periyot bu skorla sona erdi.

Son periyotta her iki takım da son kozlarını kullanırken karşılıklı atılan basketlerle oyun bir süre denge giderken Ünye Belediyespor alınan molanın ardından masaya 55-52 önde gitti. Molanın ardından bir basket daha kazanan Ünye Belediyespor Kadir’in basketi ile son 1 dakikaya 59-52 önde girdi. Son dakika içinde taktik fauller yapan Zile Belediyespor karşısında 5 sayı daha kazanan Ünye Belediyespor skoru 64-54 yaptı ve maçı da 10 sayı farkla kazanarak play of’u garantileyen taraf oldu.SPORAKSİON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.