SPOR GÜNDEMİNDE ORDU AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİ KONUŞULDU

Reklam
Reklamı Gizle

A52 TV ekranlarında yayınlanan Muhammet Kışla ve Gökhan Beşikçioğlu’nun hazırlayıp sunduğu spor gündemi programında amatör futbol takımları konuşuldu.

Programın bu haftaki bölümünde ASKF futbol il temsilcisi Ali Osman Osma, Fatsa yaşamspor kulüp başkanı Mehmet Kocatürk, Aybastıspor kulüp başkanı Ahmet Vural konuk oldular.
Amatör liglerin kısa bir yorumu yapılırken,  programda bölgesel amatör Lig 2 grupta yer alan Ünye 1957 Spor  değerlendirildi

Program yorumcusu ve sunucusu Muhammet Kışla’nın  sorduğu soruları cevaplayan ASKF futbol il temsilcisi Ali Osman Osma;

“İdris Altunel benim sınıf arkadaşımdı, yıllardan beri de e-ticaret yapan ve sonrasında hastanede Yönetim Kurul Başkanlığı yapan bir arkadaşımdı. Ben sayın Metin Kır’la bir istişare yaptığımda bir görüşeyim dedim, kendisi de sağ olsun bana bir öncelik tanıdı. Kendim bire birde İdris Beyle randevu aldım, görüştük. Yapabileceklerimizi konuştuk kendi yapabileceklerini anlattı, zaten İdris Bey spora yakın bir insan, yıllardır Ordu sporda yöneticilik yapmış, Asbaşkanlık yapmış bir arkadaşımız. Futbolun içeresinde olan bir kişilik. Biz 103-104 tane amatör kulüplerinin sağlıkla ilgili sıkıntılarını Umut Hastanesi çerçevesi içerisinde çözümünü sağladık.

Özel Ordu Umut Hastanesi ismini bünyemize kattık sağ olsun ailemiz oldu. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun bir numaralı sponsor oldu.

ASKF’da çalışan bu işleri yapan bir sekreterimiz var. Zaman zaman onunda maaşını ödemede ve sigortasını ödemede zorluklar çekiyorduk, sağ olsun İdris Bey bu yükü üstümüzden aldı. Bir yıl boyunca kardeşimizin maaşını, sigortasını karşılayacak. Onun arifesinde sağlıkla ilgili her ne sıkıntımız, her ne derdimiz varsa her zaman bizlerin yanında olacak.

“BİZ BURADA SİYASET YAPMIYORUZ SPOR YAPIYORUZ”

Hocam. Biz seçim çalışmalarında Aybastı’ya gittiğimizde bundan 1,5 sene önce Sayın Ahmet Vural Yılmaz Bey ile iftar açtık sağ olsun, iftar neticesinde bu konu gelişti tabi ki kendisinin de bizden isteği oldu. Hatta açılış yapalım hakem arkadaşlarımıza kamp ayarlayalım gibisinden. Biliyorsunuz ki seçim arifesiydi kendisini kırmadık 1,5 sene önce verilen bu sözü ilk pandemi bittiğinde ilk sezon açılışını Aybastı ilçemizde diye söz verdik. Hatta buradan da merkezden de neden, niye Aybastı söylentisi geldi. Biliyorsunuz Ordu Merkez ölçekli bir İl değil, ben öyle kabul etmiyorum.

Metin Kır başkanımla yeni bir sayfa açtıktan sonra 19 ilçe  düzeltsin. Biz burada siyaset yapmıyoruz, spor yapıyoruz. Sonuçta Çamaş’ta bizim Korgan’da bizim, yani bütün ilçe takımları bizim. Spor yapan, sporla haşır neşir olan bir nebzede olsa spor içerisinde bir payı varsa ise biz herkesin ayağına gitmek mecburiyetindeyiz. Aybastı’da bizim ilk geleneğimiz oldu. Allah’ın izniyle bütün sezon açılışlarını bir ilçede yapmak istiyoruz. Hatta onunla alakalı bir şey daha söyleyeyim. Dün Korgan Spor kulübü Sayın Ahmet Şahin abimiz eğer seneye 2022-2023 sezonunda kimseye söz vermediyseniz gelecek sezonun sezon açılışını ben üstlene bilirim dedi.

Bizi gerçekten çok gururlandırdı Metin Başkanla birlikte bizde kimseye söz vermemiştik, Allahtan bir şey olmazsa Korgan 2022-2023 sezonun da İnşallah Korgan’dayız. Kimden teklif gelirse her zaman değerlendiririz.

Ben 2021-2022 Özel Ordu Umut Hastanesi, Ordu Amatör Ligi için sağlıklı bir sezon diliyorum. Herkesin birbirine katlanacağı herkesin birbirine saygı duyacağı düşünüyorum. Yeni sezonda sakatsız, sağlıklı güzel bir lig diliyorum. Ünye takımımıza da başarılar diliyorum.” Dedi

ASKF futbol il temsilcisi Ali Osman Osma’nın ardından programa katılan Aybastıspor kulüp başkanı Ahmet Vural ise şöyle konuştu.

“Az önce Ali Osman Bey’i dinlerken Ahmet Başkanın Korgan sözünü aldığını duydum. Aynısın geçen sene pandemiden önce aynı taktiği bende yaptım, açılış maçını Aybastı’da yapmak istiyorum dedim. Ali Osman Bey ve Metin Kır Başkanım beni kırmadılar bizde gerekeni yaptık. Geldik misafir ettik, inşallah memnun kalmışlardır, bir eksiğimiz olmamıştır, elimizden gelen her şeyi yapmaya çakılıştık, memnun etmişizdir diye düşünüyorum. Özellikle lig maçında ben bile oynadım çok güzeldi. Ben Metin Başkanıma ve Ali Osman Bey’e bana vermiş oldukları sözden dolayı, Aybastı’da açılış maçı gerçekleştiği için çok teşekkür ediyorum.

”HEDEF İLK 4)

Bizim tribünümüz betondu. Bir önceki valimiz emekleriyle ve bizimde biraz mücadelemizle kazandık. Türbinde pandemiden önce oldu, hatta maç yapamadılar, tribün bitti ondan sonra pandemi oldu.

İyi bir ekibiz, Ordu ekibiyle çok iyi kaynaşıyoruz. Benim başkanlığımın 7. Yılı, benden önce Mustafa Bey 23 dönem yapmış  ona da buradan yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bende   ekibimle beraber 5 yıldan beri görevdeyiz. İlk geldiğimizde dedik ki biz Ayakbastı sporu kurumsallaştıralım dedik biz ve bir kulüp binamız olsun dedik. Ne yapacağız elimizi taşın altına sokacağız, Aybastı’mız nüfusu iyi olan bir ilçe. Aybastı spor bizi temsil edecekse güzel işler yapalım, sadece kurmak için oynatmak için yapmayalım dedik. Tabi 1-2 yıl acemiliğimiz oldu .Çünkü neyin ne olduğunu bilmiyoruz ama görevi aldık. Önümüzdeki maçımız ayın 21’nde Ünye’de gerçekleşecek. Amacımız ilk 4’e girmek playoff oynamak Aybastı sporu getirebildiğimiz en iyi seviyeye getirebilmek.

Tüm kulüplerimize kazasız, sakatsız bir sezon geçirmelerini diliyorum ve herkese başarılar diliyorum.” Dedi

Son olarakta Fatsa Yaşamspor Kulüp Başkanı Mehmet Kocatürk Spor gündeminde soruları yanıtladı.

Aybastı’da Özel Umut Hastanesini Ordu sezonuna açmış bulunduk. Öncelikle orada emeği geçen Ali Osman ve Metin Kır Başkanım çok teşekkür ediyorum. Böyle bir açılış organizasyonu yaptıkları için, sizin gibi birçok değerli eski arkadaşlarımız da açılış maçında oynadı. Gerçekten eskileri yad ettik yani 20-30 sene öncelere geri döndük. Bunun dışında birinci amatör olarak sezon açılış maçımızda Fatsa Yaşam Spor deplasmanında Aybastı ile karşılaştık, çok zevkli ve güzel bir maç oldu. Sayın Ahmet Vural başkanımda teşekkür ediyorum, bizi çok güzel ağırladı, centilmence çok güzel bir maç yaptık. 3-3 berabere kaldık galiba açılışa yakışır bir maç oldu.

Art niyetli futbolcularımız yok, yani hepsi futbol oynamak istiyor. Futbolcular, başkanlar, hocalar yöneticiler pandemiden dolayı futbola aç. Bu ligin başlamasıyla gençlerin ve hocalarımızın ve bizlerinde sevinci vardı ortada. İki takıma da bakıyorum bu lig sevinçle karşılandı.

Biliyorsunuz ki biz futbol içerisinde eskiyiz 35 seneye yakın bir zaman. Bende 30 seneye yakın futbol oynadım. Son 3 senedir hocalık ve başkanlık yaptım yani futbolu çok iyi biliyorum. Gençlerin gözündeki ışıltıyı çok iyi görebiliyorum. Sezon başladı genceler çok mutlu oldu. Çok güzel bir maç oldu gerçekten özlenmiş futbolumuz, ben Ordu camiasına hayırlı olsun diyorum. Bizim Orduda da futbolumuz gerçekten bir iğime kazandı. Profesyonel takımımız var, Bal ligi takımlarımız da var. Hepsi yavaş yavaş tırmanışa geçti diye düşünüyorum.

Tabi ki de hepsi profesyonel takım olsun, Bal ligleri olsun ve birde Orduyu temsil eden takımlar. Fatsa bizim güzidemiz tabi önce can sonra canan. Önce Fatsa’mız diye düşünüyoruz biz, tabi ki Ünyede olsun, Ulubey’de olsun. Ordu takımları bizi dışarıda da temsil ediyor. Biz Yaşama Sporu olarak, Fatsa’mızı Orduda temsil ediyoruz. Hepsi başarılı olsun ki yani futbol oynayan gençlerimizin sayısı çoğalsın, kötü alışkanlıklardan uzaklaşsın diye. Benim takımda mütevazi bir takım Yaşam Sporu olarak. Gençlerimiz pırlanta, altın gibi yani çok değerli futbolcu kardeşlerim var, zaten bizi heveslendiren bu futbolcu kardeşlerimizin güzelliği, gençlerimizin temiz olması yani pırlanta gibi çocuklarımız var.  Onlar bizi destekliyor, motive ediyor. Bizde onlara yardımcı oluyoruz. Ordu birinci amatör birliğinde Fatsa’mızı temsil etmeye çalışıyoruz.

“BİZ BİR AİLE TAKIMIYIZ”

Bize dışarıdan futbolcu gelmesi çok nadir. Üniversite’den futbolcu geliyor ama futbolcu bizim takımımıza fayda sağlayamıyor. Ben hep söylerim kuruldu kurulası bizim takımız aile takımı, biz önce aile oluyoruz sonra başarıyı yakalıyoruz.  Bu senede çok güzel bir aile oluşturduk hiç ekstra düşünen kimse yok. Hepsi takımın mücadelesi için, idmanda şunu yapalım böyle yaparsak başarılı oluruz diyor. Futbolcular bile bize alternatif sunuyor şöyle yaparsak daha iyi oluruz diye. Birinin tırnağına bir şey olsa diğeri de acı çekiyor, o şekilde bir takım oluşturduk.

 

Bizim sezon hedefimiz şu bir aile oluşturmak centilmen bir takım kurmak. Bunları oluşturduğumuz zaman hedefimiz üst sıralarda oluyor. Yaşam Spor bunu kanıtlamış 11. Sezondur biz hedefe playofflarda devam ediyoruz. Bu senede 11 senelik takımımız içinde en güçlü ekibimizi bu sene oluşturduk. Daha yeni idmanlara başladık çalıştıkça daha güçlü bir Yaşam Sporu herkese seyrettireceğiz. Tanıyan tanımayan herkesin hoşuna giden şehir zevki olan bir Yaşam Spor seyrettireceğimizi düşünüyorum. Dedi