Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SİYAH KUŞAK VE DAN TERFİ SINAVLARI YAPILDI

SİYAH KUŞAK VE DAN TERFİ SINAVLARI YAPILDI
07 Temmuz 2021 - 16:57

Türkiye Taekvando Federasyonu faaliyet programı kapsamında 2021 yılı Karadeniz Bölgesi siyaha kuşak ve dan terfi sınavları yapıldı.

Ordu’da gerçekleştirilen Türkiye Taekvando Federasyonu siyah kuşak ve dan terfi sınavlarını Reis Spor Kulübü adına 12 sporcu katıldı.

Terfi sınavını değerlendiren Kulüp Başkanı Cavit Arslan yaptığı basın açıklamasında şu sözleri ifade etti;

“Bilindiği üzere Türkiye Tekvando Federasyonu faaliyet programında olan 2021 yılın Karadeniz bölgesi siyah kuşak ve dan terfi sınavları Ordu ilimizde gerçekleşti. Biz bu sınavı gençlik Spor’un il müdürümüzün katıldığı sınavlara Ordu bölgesinde, Reis Spor kulübü olarak 12 sporcu katıldık. Reis Spor kulübümüzün aynı zamanda İkizce, Çaybaşı ve İlküvezde ki şubelerimizde katıldı. 12 sporcumuzdan 1 sporcumuz siyah kuşak 3. Dan, 3 sporcumuz siyah kuşak 2. Dan, 8 sporcumuz ise siyah kuşak 1. Dan oldular. Ordu’da yapılan sınava Karadeniz bölgesinden, Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun, Rize, Erzurum, Artvin, Tokat ve Sinop bölgesinden sporcular katıldı. Komisyon başkanlığı, Milli Takım Antrenörümüz kurucu hocası Halil Özışık gerçekleştirdi. Komisyon üyelerimiz, Şaban Değirmenci, Tokat bölgesinden Turan Güldür ve Ziya Kurtuluş, Trabzon’dan Ertan Şanlı ve Namık Köse ve Ordu’dan Erkan İşleyen ve Yüksel Hocamız eşlik ettiler.

Bu sınava genelde 10 ilden 201 sporcu katıldı. Bu sporculardan bir kısmı siyah kuşak 3. Dan, bir kısmı siyah kuşak 2. Dan, bir kısmı ise siyah kuşak 1. Dan oldular. Tekvando da hocalık ve antrenörlüğe ilk adımlardır. Siyah kuşak Tekvando da olmazsa olmazlardır. Hakem olabilmek için en az siyah kuşak 1. Dan da olmanız gerekiyor. Antrenör olmak için en az 2. Dan olmanız gerekiyor. Bizim sporcularımızda hakemliğe ve antrenörlere aday oldular. Yaşları geldiğinde 21 yaşında hakem 22 yaşında da antrenör olacaklardır.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-