Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ŞİMŞEK AÇIKLADI ”TOPLU ULAŞIMDA YENİ HAT AÇILACAK MI?”

ŞİMŞEK AÇIKLADI ”TOPLU ULAŞIMDA YENİ HAT AÇILACAK MI?”
06 Mayıs 2021 - 1:32

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlanan İlknur Ekiz ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan Ünye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bekir Şimşek  oldu.

Başkan Bekir Şimşek tam kapanma döneminde tolu ulaşımda ki değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Bekir Şimşek sözlerinde şunları ifade etti;

YASAKLARDA TOPLU ULAŞIM NASIL OLACAK?

Şu anda şehirlerarası çalışan Ünye Birlik vardı, o çalışamıyor. 65 yaş üzeri zaten sokağa çıkamıyor gençler sokağa çıkamıyor. Bizim Samsun’a götürdüğümüz yolcuların çoğu hastaydı ,çoğu öğrenciydi bundan dolayı şehirlerarası çalışma tamamen durdu.

Zaten çalışan %50 kapasite ile şehir içi, dolmuşlarımıza gelirsek arkadaşları rica ile çalıştırıyoruz. Şu anda saat başı birer araba kırmızı ve yeşil hat dolmuşları mı çalışıyor.

HÜKÜMETTEN TALEPLERİNİZ VAR MI?

Servis araçlarımız hiç çalışmıyor. En kötü durumda olanlar servisçilerimiz. Okullar kapandığından dolayı hemen hemen bir seneden beri yatan arkadaşlarımız var. Evlerini geçindirecek durumları kalmadığı için, çoğu inşaata ya da başka işlere yönelip hayatını sürdürmeye devam ediyor.

ULAŞIMDA YENİLİKLER GÜNDEM DEMİ

Pandemi dolayısı ile hepsi durdu.Belkide şu ana kadar belki de değişim olacaktı .Ünye’yide Ordu merkez gibi değiştirmek istiyorlardı. 1 seneden beri bir çalışmamız vardı fakat bu çalışmalarımız pandemi dönemine gelince olmadı. Çok kötü bir durumdayız İnşallah düzelir de her şey rayına oturur.

YENİ BİR HAT GÜZERGÂHI VAR MI?

Şu anda öyle bir durum yok. Yeterince dolmuşu muz var.Şu anda 115 tane dolmuşumuz var. 3 tane de otobüsümüz var ,118 tane Ünye için yeterli hatta yatan dolmuşlarımız var. Bizim şu anda yeni güzergaha ihtiyacımız yok. İhtiyacı olan mahalleler varsa onlar da buraya kaydırılabilir. Onu da büyükşehir belediyesi yapacak.

PANDEMİ İLE İLGİLİ ŞOFÖRLER EĞİTİLDİMİ ,DENETİMLER YAPILIYOR MU?

Tabii ki de maskesiz kimseyi aracı almıyoruz %50 kapasite ile çalışıyoruz zaten pandemi dan dolayı çok zor durumdayız ne yapacağımızı bilmiyoruz.

Herkes ailece kendisine iyi baksın zorlu bir dönemden geçiyoruz. Şu ana kadar Covit ile ilgili hastalanan arkadaşımız olmadı. Sayıya göre çok az bir miktarda arkadaşımız Covit oldu. İnşallah sağlıklı günlere hep beraber çıkarız.”DEDİ.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-