ŞİDDETLİ YAĞMUR BEKLENİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Meteorolojiden yağmur uyarısı geldi. Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmelere göre Çarşamba günü Ordu’da kuvvetli yağmur beklendiği uyarısı yapılarak tedbirli olunmasını istedi.

 

Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda 24 Kasım Çarşamba günü aralarında Ordu’nun da bulunduğu Orta Karadeniz Bölgesi yer yer çok kuvvetli (51-75 kg) sağanak yağış bekleniyor. Yağışların zamanla 1100 m üzeri yüksek kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

 

Beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan, yüksek kesimlerde buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu. Yağışlı hava Cuma günü Ordu’yu terk ederken, Pazar günü yeniden yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

 

Yağışlar nedeniyle Ordu’nun Altınordu Belediyesi de uyarıda bulundu. Belediyeden yapılan uyarıda, “Şehrimizde de etkili olması beklenen kuvvetli sağanak yağışlar sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklarda ve ihtiyaç halinde Altınordu Belediyemizin 444 40 52 No’lu telefonundan bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.” denildi.