Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ŞİDDETLİ RÜZGARIN YARALARI SARILIYOR

ŞİDDETLİ RÜZGARIN YARALARI SARILIYOR
05 Şubat 2021 - 0:54

Çaybaşı ilçesinin en büyük mahallesi İlküvez Mahalle Muhtarı Yaşar Güleç mahallede ki çalışmaları değerlendirirken geçtiğimiz hafta yaşanan şiddetli rüzgârda görünen hasarlar hakkında bilgiler verdi.

Çaybaşı İlküvez Mahalle Muhtarı Yaşar Güleç mahallenin coğrafi konum itibariyle yüksek kesimde kaldığını ve hava muhalefetlerinde çevre mahallelere göre daha çok olumsuz etkilendiklerini ifade etti.

Kış şartlarında Belediye ve Kaymakamlık desteği ile çalışmalarda aksaklık yaşamadıklarını söyleyen Yaşar Güleç geçen hafta yaşanan şiddetli rüzgâr dolayasıyla karşılaştıkları ağır hasarları da el birliği ile atlatmaya çalıştıklarını belirterek sözlerini şu şekilde devam etti;

“Bu dönemle birlikte 2 yıllık muhtarım, İlküvez bölgemiz Çaybaşı’nda en büyük mahallesidir. Yaklaşık olarak 1500-2000 civarı nüfusumuz bulunmaktadır. Bölgemizde iyisiyle kötüsüyle sorunlarımız oluyor. Belediye Başkanımızla ve Kaymakamımızla sorunları gidermeye çalışıyoruz.

27 Ocak Çarşamba akşamı bir doğal afet yaşadık. Bölgemiz yüksek olmasından dolayı rüzgâra hâkim olan bir mahalle, afet birkaç gün devam edince bölgemizde ağır hasarlar oluştu. Yaklaşık 4-5 hanemizin ve bunun içinde Milli Eğitime ait olan bir yurdumuzun da çatısı uçan da var. Çatısı uçan evlerimizin zaten fakir ailelerimizdi, evleri kullanılmaz hale geldiler. İlçe Kaymakamımız Furkan Çakır Bey bu ailelerimizi ziyaret ederek devletin yanlarında olduğunu ve gerekeni yapılacağını ifade etti. Bizlerde ailemiz adına mutlu olduk. O gece mağdur olan aileleri güvene aldık. Bundan sonrası bize ve yardımsever vatandaşlarımıza düşüyor. Mağdur olan ailelere inşallah sizlerin vasıtasıyla yardımcı olacağız.

Ben 12 yıldan itibaren kırtasiyeciyim. İlküvez bölgemize kırtasiye üzerine hizmet veriyoruz. Bölgemizde durumu olmayan ailelerimizin çocuklarını da unutmayarak özellikle pandemi döneminde evlerinde ders görmeye çalışan çocuklarımıza ücretsiz kitap dağıtıyoruz. Bu seferde ilkokul öğrencilerine kaynak kitaplar hazırladık. En kısa zamanda da öğrencilerimize hediye edeceğiz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-