SEYYAR SATICILAR,DEVA İLÇE BAŞKANI TOSUN’A DERT YANDI

Reklam
Reklamı Gizle

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, kendisine ulaşarak sıkıntılarını dile getiren seyyar satıcıyı yerinde ziyaret etti.

Şehrin farklı bölgelerinde seyyar satıcılık yapan vatandaş, satışlarına izin verilmemesinden dolayı yaşadıkları mağduriyeti anlattı.

Seyyar satıcıların yanı sıra vatandaşlar da kameralarımıza konuşarak pandemi döneminde yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdiler.

Deva Partisi İlçe Başkanı İrfan Tosun yaptığı konuşmada, seyyar satıcıların satış yapacakları yer konusunda yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için yetkilere seslendi.

Başkan İrfan Tosun sözlerinde şunları belirtti;

“Seyyar satıcılarımızın sosyal güvenceleri yok ve pandemiden dolayı zaten çok zor geçiniyorlar. İşin üzücü durumu şu, bir grup seyyar satıcı kardeşlerimiz bana ulaşmışlardı ama şuan buraya geldiğimizde birçok seyyar satıcı ekran karşısına çıkmaktan korktuğu için gittiler. Hepsi daha fazla baskı görmekten korkuyor.Bu nasıl bir anlayıştır? İnsanlar artık baskıdan konuşamaz oldu. Yazık günah değil mi?

Halk pazarını ırmak kenarına aldıktan sonra bazı akıllı uyanıklar şehir merkezindeki işyerlerini değiştirip manav yaptılar. Bunların önlemlerinin alınması lazım. Hiç kimse mağdur olmasa ağlamaz.

Ordu Büyükşehir Belediye başkanımızdan ve zabıta arkadaşlardan rica ediyoruz, seyyar satıcı kardeşlerimize daha çok yardımcı olabilirler.” Dedi.