Seyit Torun Ünye’de A52 TV Konuştu”Hükumet Sınıfta Kaldı”

Reklam
Reklamı Gizle

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun Ünye’ye ziyarette bulundu.

Ziyarette İl Başkanı Atila Şahin ve Ünye İlçe Başkanı İsa Maral’ın yanı sıra parti yöneticileriyle birlikte Ünye’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sorunları ve çözüm önerilerini dinledi. Heyette bulunanlar KOBİ’lerin salgın sürecinde yaşadığı olumlu ve olumsuz gelişmeleri de anketle not alırken çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun Ünye ziyaretinde A52 TV de yayınlanan ANALİZ ÖZEL programında Yunus Zor’un konuğu oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun A52 TV ‘ye yaptığı açıklamada ; hükumeti eleştirdi,Ordu’nun sorunlarının arttığını ve Ünye’nin hak ettiği yerde olmadığını ifade etti.

A52 TV ekranlarından yayınlanan ANALİZ ÖZEL programında Seyit Torun’un yapmış olduğu açıklamalar şöyle;

HÜKUMET PANDEMİ SÜRECİNDE SINIFTA KALDI

”Bildiğiniz gibi ilk vaka 11 Mart tarihinde ortaya çıktı ve sonrasında da Coronavirüs sürecine girdik. Belirli tedbirler alındı. Korana öncesinde bir ekonomik buhranla karşı karşıyaydık. Corona sürecinde de birçok birçok sektörde is kayıpları, kapatmalar oldu. Her ne kadar yarı zamanlı çalışma ödeneği sağlansa da bu 1,160 TL bir insanın geçimini sağlaması için yeterli değil. Kısacası ülkemiz bu işten fevkalâde etkilendi. Dünya aldığı çeşitli tedbirlerle vatandaşının en az şekilde etkilenmesi için elinden gelen çabayı gösterdi. Maalesef ki bu samimi çabayı hükumetten görmedik. Sadece -muş gibi yaparak süreci yönetti. Ayrıca yaptıkları bir şeyde IBAN numarası vermek ve düşük faizli kredi vermek oldu.

BİZİ DİNLEMİYORLAR

Biz çiftçimizi ve esnafımızı dinledik, şimdi KOBİlerimizi dinliyoruz ve çözümlerimizi ortaya koyuyoruz. Ama maalesef bugün ülkeyi yöneten irade hiç bir çözümümüzü ve önerimizi dikkate almıyor.

Korona virüsün başlaması ile beraber tedbirler alındı. Okullar kapatıldı ve eğitim öğretime ara verildi. Şuan yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. 9-10 ayda hala uzaktan eğitim ile ilgili altyapıyı oturtturamadılar. Şu an da kendilerince mazeret öğretiyorlar.

18 yılda 15 kere değişen eğitim sistemi olur mu?

Bu şekilde bu ülkenin geleceği kurtulabilir mi?

Kendileri ile görüştük ve destek vermek üzere uzaktan eğitim için hangi evde neye ihtiyaç varsa bunun bilgisini istedik. Ama maalesef bu verileri bile bize vermediler. Yine kaybeden biz olduk. Şu anda çocuklarımız eğitimden yoksun. Bir çocuğun eğitimini engellerseniz o ülkenin geleceğini karartırsınız.

ORDU KAN KAYBEDİYOR

Şu anda bizim gördüğümüz tek şey Ordu’nun büyüyen sorunları. Ordu’nun sorunları büyüdü ama çözümleri maalesef büyümedi. Ordu şu anda hakettiği yerde değil. İnsanlarımızın Büyükşehirden beklentisi çoktu ama gördük ki yapılması gereken birçok konu yerine getirilmedi. Maalesef ki Ordu bu anlamda sınıfta kaldı. Ordu her geçen gün daha fazla kan kaybediyor.

ÜNYE GERİYE GİTMİŞ

Ünye Karadeniz Bölgesi’nde her anlamda çok ciddi karşılığı olan bir ilçeydi. Ama her geçen gün ciddi bir kayıp içerisinde. Ünye hak ettiği yerde değil ve hak ettiği hizmetleri alamıyor. Bu anlamda Ünyemiz gittikçe geriye gidiyor. Ünyemizin insanı gelişmeye açık ama maalesef hak ettiği yerde değil”dedi.