Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SEYİT TORUN ORDU MALİ MÜŞAVİRLER ODASINI ZİYARET ETTİ

SEYİT TORUN ORDU MALİ MÜŞAVİRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
23 Ekim 2020 - 13:53

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Sayın Seyit Torun, CHP Ordu İl Başkanı Sayın Atila Şahin ve CHP Altınordu İlçe Başkanı Sayın Yelda Dalak İle Birlikte Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını Ziyaret Ettiler.

Ziyaretçileri Onursal Başkanı Ertuğrul YÜKSEL, Oda Sekreteri M.Ender SÖNMEZ, Denetleme Kurulu Başkanı Hatice ŞAHİN ERGÜL, Haksız Rekabet Kurulu Başkanı Osman GÖZÜKAN, Etik Kurulu Başkanımız Gülizar ÇAKMAK ve Meslek Mensupları Karşıladılar.

Ziyarette CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Sayın Seyit TORUN; Ziyaretlerimizin ana nedeni Kobileri ziyaret ederek onların sorunlarını, beklentilerini ve çözüm önerilerini dinlemek oldu. Ama sizleri dinleyerek de beklentileri anlayabilirdik.  Çünkü Kobilerimizin sorunlarının ve beklentilerinin direk içinde olan birebir takip eden de sizlersiniz Mali Müşavirlerimizin görüşleri, yaptıkları tespitler bizler için çok önemli. Türkiye her yerinde heyetlerimiz bu çalışmasının içindeler bu veriler toparlandıktan sonra ekonomi politikaları kurulu tarafımızdan da değerlendirilerek hem bir öneri hemde bizlere önümüzde ışık tutacak. Sorunların çözümünde katkı sağlayacak bu değerlendirmeleri almış olacağız. Bu çalışmalarımız devam edecek. Daha önce çiftçilerimizle, üreticilerimizle, esnaflarımızla yapmıştık. Şimdi ise kobilerimiz ile yapıyoruz. Ekonomiye katkı sağlayan toplumun bütün kesimleri görüşüp, sorunların çözülmüş geleceğin Türkiye’sini kurmak istiyoruz. Bizleri odanızda ağırladığınız, kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. dedi.

Ziyarette Kobi’lerin sorunları hakkında değerlendirmede bulunan Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ; Sayın CHP Genel Başkan Yardımcısı, Sayın CHP İl Başkanı, Sayın CHP Altınordu İlçe Başkanı odamıza ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Mali Müşavirler olarak bizler Kobilerin danışmalığını yapıyoruz. Kobilerimizin pek çok sorunlarını bizler de biliyoruz. Kendileri biliyorlar yaşadıkları sorunları ama bizler ile paylaştıkları sorunlar var.  Bu sorunlara değinecek olursak;

  1. Vergi ve SGK yapılandırmalarında ilk taksit ödemesi en az altı ay sonra yapılmalı,
  2. İşverenlerin üzerindeki Vergi ve SGK yükü geçici bir süre kaldırılmalı,
  3. Geçici vergi/ peşin vergi uygulaması bu salgın süresince uygulanmamalı,
  4. Sahte fatura / kaçakçılık incelemeleri hariç bu süreçte vergi incelemesi yapılmamalı,
  5. İcra- haciz- banka hesaplarına bloke koyma gibi vergi ve sgk uygulamalarına geçici süre ara verilmeli,
  6. Pandemi süresince çalışan, üreten işine ara vermeyen işletmelere ayrıca bir destek bir ödül verilmeli
  7. Sicil affı konusunda acil bir düzenleme yapılmalı,

Her zaman mali müşavirlerin sorununa sahip çıkan, destek olan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekilimiz Sayın Seyit TORUN’a teşekkür ediyorum. dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-