Sevgi ve Kardeşlik Ruhu İle Görevimizi Yapıyoruz

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’nin ilk ve tek dijital televizyonu olan ve her gün farklı konu ve konuklar ile sadece Ünye’de değil tüm Türkiye’de izleyicilerle buluşan A52 TV’de her Çarşamba günü yayınlanan Başkanla 52 Dakika programının bu haftaki konuğu Ak Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Abdulkadir Demir oldu.

A52 TV stüdyolarında KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır’ın konuğu olan Ak Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Abdulkadir Demir programda, Ak Parti Gençlik Kolları olarak Ünye’deki çalışmaları anlatarak KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır’ın sorularını yanıtladı.

Ak Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Abdulkadir Demir’in Başkanla 52 Dakika programındaki konuşmaları şu şekilde oldu;

Sevgi ve Kardeşlik Ruhu İle Bu Göreve Geldik

Benim siyasete girme düşüncem çocukluk yıllarından başlamaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’yi kurduğu süreçte bizim kendi ailemiz bu oluşumun içinde yer aldı. Orada gördüğümüz samimiyet, sevgi, kardeşlik ruhu bize aşılandı. Bugün de o zamanın izlerini kendi içimizde barındırdığımız için siyasete girmek düşüncesi içinde olduk. Ülkemize, milletimize faydalı olmak için bir adım attık.

Var Gücümüzle Çalışacağız

Bu görevi alırken omuzlarımda büyük yük olacağını biliyordum. Bunun gönüllülük esasına dayanan bir görev olduğunu bilsek de bizleri bu göreve layık görmüşler, faydalı olabileceğimizi düşünmüşler ve beklenti içine girmişler. Bu beklentiyi karşılayamayacağımızı düşündüğümüz zamanlar oluyor ancak biz var gücümüzle, elimizden geldiğince çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Ak Parti Gençlik Kolları Siyasete Önem Veren Bir Kurumdur

Bugün baktığımızda Ak Parti Gençlik Kolları dışında aktif siyaset yürüten bir gençlik oluşumu görmek çok zor. Ak Parti Gençlik Kolları siyasete önem veren bir kurumdur. Ben Ak Parti Gençlik Kolları’nı bir staj yeri olarak görüyorum. Burada biz gençler ile birlikte samimiyetimizi, sevgimizi, ahlakımızı geliştirme yönünde büyük adımlar atıyoruz. Bu adımları atarken başımızda çok değerli hocalarımız var. Ordu olarak düşünüldüğünde çok değerli siyasetçilerimiz var. Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş bir Ordu ziyareti yaptığında her zaman yanında gençleri görmek istiyor. Sayın Bakanımız Hilmi Güler bir program yaptığında her zaman gençlerle oluyor ve fikirlerine önem veriyor. Tabi bizim en büyük hocamız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızın sahada ve masada güçlü olması, Ak Parti siyasetini daha sağlam adımlarla yürütebilmesi için üye çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz.

Göreve Geldiğimiz Günden Bu Zamana Kadar Üye Sayımızda %35’lik Bir Artış Gerçekleştirdik

Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar üye sayımızda %35’lik bir artış gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızı yaparken standlar kurarak gençlerle birebir temaslar halinde oluyoruz. Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda “Mahalle Bizim Gençlik Bizim” programları yapıyoruz. Gençlerle sürekli temas halindeyiz. Biz gençlere gelecek vaat ediyoruz. Daha yaşanılabilir bir Türkiye beraber çalışmamız gerektiğini gençlere anlatıyoruz. Ünye’de ciddi bir oluşumun içine girdik ve bu oluşumu 2023’e emin adımlarla hazırlamak için çalışıyoruz.

Z Kuşağı Kavramı Muhalefetin Oluşturduğu Algı Operasyonudur

Biz Z Kuşağı kavramına kesinlikle inanmıyoruz. Z Kuşağı olarak tabir edilen kesim muhalefetin en son çare olarak başvurmuş olduğu bir kavramdan ibarettir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’yi kurduğu günden bu zamana kadar hep hizmet siyaseti yürüttü. Yapmış olduklarıyla insanların karşısına çıktı, yapacak olduklarını anlatmadı. Ana muhalefet Z Kuşağı adı altında bir kavram ortaya çıkartıyor ve sosyal medyada oluşturduğu algı ile birlikte gençlerimizin zihninde farklı düşünceler yaratmak istiyor. Bugün sokak röportajlarında gençlerin dilinde ezberletilmiş olgular, ezberletilmiş kavramlar, hep eleştiri var. Bizim yanımızdaki gençler memleket meselesiyle dertlenmiş, eleştiri dışında neler yapabiliriz diyen gençlerdir. Biz eleştiri ve karalama kavramlarını bir köşeye bıraktık ve neler yapabilirizin peşine düştük. Z Kuşağı kavramı muhalefetin oluşturduğu algı operasyonundan başka bir şey değildir.

Büyükşehir Belediyesi Gençler İçin Projeler Geliştiriyor

Gençlerimizin önünü açacak politikalar yapılmaktadır. Ünye Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalara baktığımızda gençlerin ne istediği araştırılarak yapılan projeler ortaya çıkıyor. Sayın Bakanımız Hilmi Güler’in kurmuş olduğu şirketlerden birisi de ORYAZ’dır. Gençlerin yazılıma meraklı olduğunu, bu alanda yetişmesi gerektiğini düşündü ve bu şirketi kurdu. O şirkette yüzlerce gence robotik kodlama, yazılım eğitimleri veriliyor. Ayrıca büyükşehir belediyesi binasında ORMEK adında eğitim programları yürütülüyor. Bu eğitim programları alan kişilerin yaş potansiyeline baktığımızda 18-30 yaş arasında olduğunu görüyoruz. Gençler kendisini yerel yönetimler sayesinde çok rahat yetiştirebiliyor. Biz gençlerin taleplerini büyükşehire iletebiliyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesiyle sürekli temas halindeyiz. Bu sadece bize özel bir durum değildir. Başka siyasi partiden bir genç de Sayın Hilmi Güler’in yanına gitse aynı hassasiyetle onlarla da ilgilenecektir.

Gençlere Devlet Destekleri İle İlgili Bilgiler Veriyoruz

Bizim yanımıza katılmak isteyen gençlere ilk etapta üyelik şartı koşmuyoruz. İlk önce gençlerle sohbet ederek onları tanıyoruz. Daha sonra zaten kendileri üye olmak istiyoruz diyorlar ve devamı geliyor. Gençler bize en çok iş talebiyle geliyor. Tabii bizim bu talebi karşılama durumumuz yoktur. Ancak biz gençlere devletimizin gençlere verdiği hibe desteklerini, iş yeri kuracağı zaman bu iş yerinin nasıl daha kolay açılabileceğini, KOSGEB destekleri gibi birçok imkanları onlara anlatıyoruz.

Koltuk Kaygısı ya da Herhangi Bir Menfaatimiz Yok

Biz bu koltuklarda hedef siyaseti yapmıyoruz. Biz hizmet siyaseti yapmak için buralara geldik. Büyüklerimiz bizi bu göreve layık gördüler ve biz de bu görevi hakkıyla nasıl yapabilirizin derdine düştük. Bizim hedefimiz görevimizi hakkıyla yapmaktır. Herhangi bir koltuk kaygısı veya başka bir menfaatimiz yoktur. Bunlar kaderdir ve kaderin önüne kimse geçemez.

Hayallerimizi Büyüklerimize İletiyoruz

Biz Ünye için çalışıyoruz ve Ünye için hayallerimizi büyüklerimizle paylaşıyoruz. Hüseyin Tavlı Başkanımız, Hilmi Güler Bakanımız bizim hallerimizin hepsine ortak olan insanlardır. Eğer bizim hayalimiz olursa ve onlara iletirsek bunların karşılanıp hayata geçirilebileceğini biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptıklarıyla ve vaat ettikleriyle bayrak asmaya gerek bırakmıyor. En son yapılan yerel seçimlerde görüldüğü üzere Ünye sokaklarında bir Ak Parti bayrağı görülmemiştir. Bu bizim partimizin almış olduğu bir karardır. Bayrak asılacaksa bayrağı asacak gençlik her zaman dimdik ayaktadır. Sahada gençler bayrak asmıyor diye çalışmıyorlar düşüncesi olmamalıdır.

Yatırımların Hepsi Ünye’ye Değer Katıp Faydalı Olacaktır

Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ile uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Ortak paydamız Ünye’dir. Bugün yapılan yatırımların hepsi gelecekte Ünye’ye değer katacak ve faydalı olacak yatırımlardır. Büyükşehir’imiz de bu kapsama girmektedir. Büyükşehir bazında gençliğe kültür ve sanat alanında etkinlikler gerçekleştiren Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun’a teşekkürlerimi iletiyorum. Ordu ilinde her gün kültür etkinlikleri yapılıyor ve salonları dolduranların %90’ı gençler oluyor. Bu da yerel yönetimlerin kültür ve sanat alanında gençlere ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir” dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ