ŞENTÜRK “CUMHURİYET’E GİDEN YOLU İYİ ANLAMAK LAZIM!”

Reklam
Reklamı Gizle

ŞENTÜRK “CUMHURİYET’E GİDEN YOLU İYİ ANLAMAK LAZIM!”

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şentürk, Türkiye Cumhuriyetinin, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması, her vatandaşımızın vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu belirterek; “Bu nedenle de, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e giden yolu, çok iyi bilmek, anlamak ve her zaman hafızamızda canlı tutmak gerekiyor” dedi.

Başkan Şentürk, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Millet olarak, büyük bir zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşımızla, güçlü bir devlete ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırılışımızın 98.yılına ulaşmış bulunuyoruz. Bu sebeple, bu çok önemli ve anlamlı günde, herkesin bayramını içtenlikle kutluyorum.

Bağımsız ve müstakil yaşama arzusu ile elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefleri en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşmak olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür.

Bu nedenle de, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e giden yolu, çok iyi bilmek, anlamak ve her zaman hafızamızda canlı tutmak gerekiyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti’nin, kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması, her vatandaşımızın vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır.

Yolumuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal savaşı kahramanlarımızın kurduğu Cumhuriyeti, sonsuza kadar yaşatmak, cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve geliştirmektir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”