Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ŞENEL YEDİYILDIZ AKKUŞ NİKSAR YOLU İÇİN TARİH VERDİ

ŞENEL YEDİYILDIZ AKKUŞ NİKSAR YOLU İÇİN TARİH VERDİ
05 Ağustos 2021 - 17:30

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, gerçekleştirdiği Ünye ziyaretinde Akkuş-Niksar yolu hakkında açıklama yaptı.

Yediyıldız “Ordu’da karayollarımızın dokunmadığı tek yol Ünye-Akkuş-Niksar karayolu. Burayı da inşallah 2022 programına aldırırsak, mevcut yolun iyileştirme çalışmaları 2023 yılına hızlıca biter diye düşünüyorum.” dedi.

Ünye’nin sorunlarına köklü çözümler üretmek adına ortaya konan girişimlere AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’dan destek sürüyor.

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın açıklaması şöyle; “Ünye’nin meselelerinin çözüm noktasında Karayolları Bölge Müdürlüğünü ziyaretimizde, Tabakhane Deresi Irmak Caddesi’nin batı yakasında acil olarak beş binanın kamulaştırılması ve aynı zamanda da doğu cephesindeki mevcut asfaltın aşınma katının da atılması ile ilgili talebimizi Bölge Müdürümüze Sayın Milletvekilimizle birlikte ilettik. Bölge Müdürümüz Sn. Rıfat Silov bu işin takibinde olduklarını ifade ettiler. Ben Sayın Milletvekilimize ve Bölge Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Milletvekili Yediyıldız “2023 Yılına Kadar Birçok Projeyi Tamamlamayı Planlıyoruz”

Ünye dahil olmak üzere Ordu ili genelinde devam eden ve planlanana birçok projenin 2023 yılına kadar tamamlanmasının planladığını söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ünye’nin ihtiyaçlarını da yakından takip ettiklerini kaydetti.

Milletvekili Yediyıldız yaptığı açıklamada, “Ünye’nin Tabakhane Deresi’nin batı yakasında gerçekleştirilecek istimlaklarla ilgili zaten bir çalışma var ve devam ediyor. Pazarlıklar var, Sn. Belediye Başkanımız da kamulaştırma ile ilgili pazarlıklara dâhil olduğunda işler çabuk bitecek. Yine Tabakhane Deresi’nin doğu yakasında bozulmuş olan asfalt ile ilgili de Sn. Karayolları Bölge Müdürümüz söz verdi. Biz Ünye Akkuş yolunun da projesini onayladık, inşallah 2022 yılında hallolacak. Ordu’da karayollarımızın dokunmadığı tek yol Ünye-Akkuş-Niksar karayolu. Burayı da inşallah 2022 programına da aldırırsak mevcut yoldaki iyileştirme çalışmaları 2023 yılına hızlıca biter diye düşünüyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-