SEL DEĞİL,İLGİZSİZLİK BİZİ YIKTI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de önceki gün akşam saatlerinde etkin olan ve yer yer şu baskınlarına neden olan etkili yağmurun mağdurları, yağmurdan, selden değil büyükşehir Belediyesi’nin ilgisizliğinden mağdur olduklarını söylediler.

HER YIL AYNI DURUMU YAŞIYORUZ

Şiddetli yağmur yağışlarının oluşturduğu olumsuz tablo ile her yıl karşılaşan Cevizdere mevkiindeki sanayici işletmeler bu durumdan yorulduklarını dile getirdiler. Dağdan gelen yağmur suyuna defalarca başvurulmasına rağmen menfez hattı yapılmaması sanayi içi esnafları canından bezdirdi. Her yağmur yağmasında ciddi maddi zararlar çekerken işlerini durdurmak zorunda kalan sanayici işletme sahipleri Hüseyin Şener, Mustafa Işık ve Murat Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin duyarsızlığından artık bıktıklarını söylerken, yetkililerin seslerini duymadıklarını da söylüyorlar.

BİZİ GALEYE ALMADILAR

Yetkililerin resmi yazışmalara cevap dahi vermediklerini belirten esnaflar, “biz de sesimizi sizin sayenizde duyurmak istiyoruz. Bu bir sel değil tamamen ihmalkarlık. Defalarca söyledik, dilekçeler yazdık. Ama her yağmur yağmasında dağdan gelen yağmur suyu menfez ve kanal olmadığı için direk işyerlerimize geliyor. Maddi zararlarımızda var manevi olarak da yorulduk. Büyükşehir belediyesi bizi ne zaman duyacak” diye sitem ediyorlar.

Selin değil Büyükşehir Belediyesinin mağdur ettiği esnafın sitemli söyleşisini videomuzda izleyebilirsiniz.