Kibar, Fatsa’nın geleceğine yön verecek planlamaları açıkladı

Reklam
Reklamı Gizle

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’nın geleceğine yön verecek planlamaları, yapılan hizmetleri, hedeflerini, Fatsa’yı nasıl bir geleceğin beklediğini açıkladı.

Şehrin sokakları şehrin ruhunu, caddeleri vizyonunu, insanları ise karakterini yansıtır diyerek sözlerine başlayan İbrahim Etem Kibar, Fatsalı güçlü bir karaktere sahiptir. Dolayısıyla siyasetle hizmet bileşeninin merkezinde artık Fatsa olacak. Siyasette, hizmette Fatsa için yapılacak. Çünkü Fatsa siyaset üstü bir kimliğe sahip. Bu kimliğin üzerinde bir kimliğin olması söz konusu olamayacak. Biz sadece Fatsa’nın alt yapısına cadde ve sokaklarına hizmet etmiyoruz. Biz Fatsa’nın ruhuna ve geleceğine de hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimiz 1,5 yıllık süreç içerisinde hem Fatsa’nın öncelikli sorunlarını planlarken hem de bunların çözümlerine yönelik geceli gündüzlü ekibimizle birlikte mesai harcadık. Alt yapıda eksikleri olan ana arterler dediğimiz şehrimizde Sevgi, Beyazıt, Barbaros ve Ata Caddelerinde alt yapı çalışmalarını bu yıl itibarı ile bitiriyoruz. Bu caddelerimizde alt yapı çalışmalarının bitmesi ile birlikte üt yapısında oluşacak yeni yayalandırma ve aydınlatma çalışması ile şehrimiz trafik anlamında da nefes alabileceği duruma gelecektir.

KAPALI PAZAR YERİNİNİN TEMELLERİNİ ATIYORUZ

Ata Caddemizde uzun yıllardır kurulan bir Pazar yerimiz vardı. Bu pazarımızı geçici olarak set caddesi olarak bildiğimiz elekçi ırmağı yanına taşıdık. Yeni Pazar yerimizin ihalesini büyükşehir belediyemiz öncülüğünde gerçekleştirdik. 7 milyon TL maliyeti olacak kapalı Pazar yerimiz Fatsalı hemşerilerimizin uzun yıllardır hayali olan modern Pazar yeri ile çözüme kavuşacaktır.

VAHŞİ ÇÖP DEPOLAMA SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZDÜK

Vahşi çöp depolama ile özellikle yaz aylarında etrafa yaydığı koku ile o güzergâhtan geçen her vatandaşımız şikâyetçi idi. Büyükşehir belediye başkanımız talimat vererek ilçemizde ki vahşi çöp depolama alanı kapatıldı. Bunun sonrasında da üstü rehabilite edilmeye başlandı. Artık bu durumla birlikte ilçemize çöp dökülmeyen konumuna geldik. Eski çınar hastanesi olarak bilinen yer yıl sonuna kadar toplum sağlığı merkezi olarak faaliyete geçecek.

TÜRKİYE’DE OTUZ GENEL MÜDÜRLÜKTEN BİRİSİ FATSA’DA

Özellikle bu pandemi sürecinde ne kadar kıymetli bir hizmet olduğunu anlamışızdır. OSKİ Müdürlüğümüzün ilçemize taşınması ile birlikte Türkiye’de bulunan 30 resmi müdürlükten bir tanesinin ilçe düzeyinde merkez faaliyetlerini yürütecek olması Fatsa’mızın merkez olma yolunda önceliklerinden bir tanesi. Bu sadece Fatsa’nın kazanımı değil tüm Ordu’nun bir kazanımıdır. OSKİ Tüm ilçelere aynı seviyede hizmetleri sunan bir konumdadır. Bu durumun kalıcı olması için OSKİ’ye bir hizmet binası kazandırmanın planını gerçekleştiriyoruz.

AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN FATSA’DA KURULMASINI SAĞLADIK

Ağır ceza mahkemesinin ilçemize kurulması Fatsa’da ki birlik ve beraberliğin göstergesidir. Bu birlik be beraberlikle ilçemizin mega sorunları olarak tabir edeceğimiz sorunları 1,5 yılda belli bir yol haritasına koyduk. İlçemizin daha büyük yatırımlara ihtiyacı var. Özellikle spor alanında gençlerimize spor yapmaya, gençlerimizin engellilerimizin yaşam alanı anlamında sosyal anlamda millet bahçesine, mesire alanına ihtiyacı var.

TÜRKİYE’DE SÖZ SAHİBİ 41 TURİZM OPERATÖRÜNÜ FATSA’DA AĞIRLADIK

Bolaman, Yalıköy, Belicesu olarak tabir ettiğimiz, bunları da Cıngırt mağarası ile birleştireceğimiz her biri turizm açısından Ordumuzun en önemli halkalarını oluşturacak turizm alanlarımızın bu yıl iki tanesinin somut adımlarının atıldığı döneme gireceğiz. Geldiğimiz günden itibaren yarım kalan işlerimizle uğraşıyoruz. Fatsa’ya yakışan hizmet binamız yeni binasında hizmet vermeye başladı. Yine yarım kalmış cumhuriyet meydanını hareketlendirdik. Fatsa ve bölgesine hizmet edecek mezbahane projesi lokal anlamda hizmet veriyor. Ekibimizle birlikte 24 saat esasına göre çalışıyoruz.

PANDEMİ İLE MÜCDELEDE ÜLKEMİZ GENELİNDE MODEL OLDUK

Pandemi sürecinde vermiş olduğumuz mücadele ile birlikte Fatsa’mı daha güzel günler bekliyor. Bu anlamda hizmetlerimiz kaliteli bir şekilde devam edecektir. Ülkemiz pandemi sürecinde dünya da örnek olacak bir çalışa sergilediyse bizde Fatsa ilçesi yönetimi olarak tüm kurumlarla sağlamış olduğumuz kurumlarla birlikte örnek gösterilecek çalışmalara imza attık. Her türlü pandemi ile ilgili bir problem için önlemler bile aldık. Şehrimizin limanı, millet bahçesi, plaj ve sahil kesiminde bulunan oto galericilerin hayali olan site için 2021 yılı için somut adımların atıldığı döneme gireceğiz” diye konuştu.Fatsa’nın her karış toprağı bizim için aynı özellik ve değerde diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar; “Yarınlara umutla bakmak gelecek nesillere daha da yaşanabilir Fatsa bırakmak için bölgemizde siyasette ve ekonomik kalkınmada ve istihdamda söz sahibi olan Fatsa hayalimiz için canla başla çalışıyoruz. Ekonomik göstergeler açısından önemli bir yere sahip olan Fatsa istihdam konusunda da resmi verilere göre ülke genelindeki istihdam ortalamasının dört katını yakalayarak büyük başarı elde etmiştir” dedi.

Bugünün işini yarına ertelemeyecek hassasiyetle çalışıyoruz. Fatsa kendi yağında kavrulan bir şehir değil, diğer tüm özellikleri ile istihdam konusunda da adından sıkça söz ettiren şehir olacaktır. Bunu başarmak için inancımız, yeteneklerimiz, bilgi birikimimiz ve enerjimiz var diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa’yı emsallerine göre çok daha yukarıya taşıyacağız, Fatsa’nın hayallerimizde ki rütbeye taşımak için Fatsa’ya yol göstereceğiz, kılavuzluk edeceğiz, öncülük edeceğiz, rehberlik yapacağız ve Fatsa için yirmi dört saat esaslı gece gündüz var gücümüzle çalışacağız” dedi.