Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TAVLI’DAN RANT KOKULU ORGANİZASYON

TAVLI’DAN RANT KOKULU ORGANİZASYON
27 Temmuz 2021 - 1:08

Ünye Belediyesi ve Ünye Su Sporları Kulübünün ortaklaşa düzenlediği plaj voleybol turnuvası bitti.

Turnuva bitti bitmesine ama kafalarda yine yeni sorular doğdu.

Öyle ki sosyal belediyecilikte sınıfta kalan ve bugüne kadar tek bir organizasyonu bile beceremeyen bir görüntü veren Ünye Belediyesi plaj voleybolunu bile tek başına yapamayacak kadar aciz olduğunu gösterdi.

Hemde adı üzerinde su sporları kulübüne karada etkinlik yaptırma gereği duyacak kadar ….Taktir kamuoyunun…..

Biz asıl konumuza gelelim. Plaj voleybolunu kendisi organize edemeyen belediye acaba etkinlik adı altında birilerine rant mı sağlıyor sorusu ister istemez kafaların karışmasına neden olabiliyor.

Kamuoyu biliyor ki eylem olmadan rant olmuyor. Aynen minareyi çalmadan kılıfı hazırlamak gerekiyor ki, kamusal alanda rant elde edilsin…

Tıpkı bir önceki görevden alınan Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın yaptığı gibi….Hukukta suçsuz vicdanlarda mahkum olması gibi birşey…

Zaten malum olan ve herkesin bildiği konu var ki ,bu tür organizasyonlarda belediye ekonomik yükü çektiği için projeye dahil edilir…

İşte o yüzden sözde sehri-emin timsali Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya soruyoruz…

Plaj voleybolu turnuvası düzenlemek için sizin paydaşa ihtiyacınız olacak kadar aciz bir belediye misiniz? Tek başınıza bu organizasyonu yapamaz mıydınız?

Ünye su sporları derneği ile beraber turnuva yapmanızın gerekçesi nedir?Yoksa biz beceremeyiz diye mi korktunuz?

Turnuvanın finansını derneğe yıkmamak ve belediyenin üstlenmesi için mi organizasyonda paydaş oldunuz? Masrafları hangi kurum karşıladı?

Eğer maddi konularda paydaşınıza katkı sağladıysanız ve sadece masrafları karşılamak için organizasyona eşlik ettiyseniz , turnuva sponsorlarından gelen gelir nereye ve kime gitti?

Yoksa güzel düşünülen etkinlik,sadece birilerine destek sağlamak için mi yapıldı ve bu yüzden mi paydaş oldunuz?

Üstüne bir de her maçı yandaş kanalınıza canlı yayınlattınız ki , buraya ödediğiniz para varsa ,onu da hangi kurum ödedi kamuoyu adına soruyoruz?

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-