Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Şehit ve Gaziler Adına Sitem

Şehit ve Gaziler Adına Sitem
02 Temmuz 2021 - 12:05

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan ve adı Şehit Temel Şimşir olan geminin fiyat tarifesinde şehit yakınları ve gazilerden de ücret talep edilmesi, Şehit ve Gazi Yakınları Derneği tarafından sitem ve tepkiyle karşılandı.

Fatsa Ünye ve Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Adem Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ordu Büyükşehir Belediyesinin Şehit Temel Şimşir gemisinde yaptığı uygulamaya sitem etti. Gemiye bir şehit adı verilirken sevindiklerini ancak gezi ücreti olarak şehir ve gazi ailelerinden ücret talep edilmesinin uygun olmadığını ifade eden başkan Çiçek, bu taleplerini de maalesef sosyal medya üzerinden yapmak zorunda olduklarını da belirtti.

Başkan Adem Çiçek sosyal medya paylaşımında şunlara değindi;

“Adı Şehit Temel Şimşir Gemisi. Ancak şehit ailelerimiz den ve gazilerimizden ücret talep ediliyor.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda eden aziz şehitlerimiz ve elleri öpülesi gazilerimize Fatsa ilçemizde bir çok işyerinde Şehit Ailelerimiz den Ve Gazilerimizden Ücret alınmaz iken ve hadda halen daha Derneğimize bu tür sosyal sorumluluk ve duyarlı davranış talepleri devam ediyor iken Ordu Büyükşehir Belediyemizin şehit ailelerimiz ve elleri öpülesi gazilerimizden ücret alınmasından tarife listesine büyük şanlı Türk bayrağımızı koyarak ücretsizdir. Yazıyor yazılmış olması talebimizdir.

Aslında hiçbir Şehit Ailemizin ve Gazimizin bu tür indirim ya da ücretsizliğe ihtiyacı yoktur. Devletimiz şehidine de gazisine de en üst düzeyde sahip çıkmakta yaşam alanları sosyallikleri ve hayatlarının kolaylaştırılması adına tüm imkanlarını seferber etmekte. Allahım devletimize zeval vermesin. Ancak kendi imkanları ile esnaf olan vergisini veren Fatsa ilçemizde yaklaşık 20 ye yakın ve halen daha ücretsiz hizmet vermek istiyoruz diye derneğimize talepleri olan işyerlerimiz bu tür hizmetleri ailelerimize ve elleri öpülesi gazilerimize sunmak isterken ve gerek protokol yapar iken gerek ise afişlerimizi asar iken ailerimize ve gazilerimize ne yapsak azdır. Haklarını ödeyemeyiz diyor ise Sayın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler de adı da Ordu olan Ordumuzun emanetlerine   bu duyarlılığı göstereceğine inancımız tam olup Adı ŞEHİT TEMEL ŞİMŞİR olan Gemiden Şehit Aileririmiz ve Gazilerimizden ücret ALINMAMASI Talebimiz dir” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-