ŞEHİDİN VAR ORDU

Reklam
Reklamı Gizle

CCCC

 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan 3. asker Ordu’nun Akkuş ilçesinden olduğu öğrenildi.Akkuş salman nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş NUH ÖZDEMİR şehit oldu haberi Ordu’ya ateş düşürdü.

Diyarbakır’ın bugün bir uzman çavuş ile bir özel harekat polisinin şehit olduğu ve operasyonların tüm hızıyla 10368814_669203476449962_3456553880555649360_osürdüğü Sur ilçesinde uzman çavuş Nuh Özdemir  şehit oldu. İlçede, 34 gündür devam eden yasak süresince 9 güvenlik görevlisi şehit oldu, 74 güvenlik görevlisi ise yaralandı.
Terör örgütü PKK mensuplarını etkisiz hale getirmek ve açtıkları hendekler ile kurdukları barikatları kaldırmak için yapılan çalışmalar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının 34’üncü gününe girdiği Sur ilçesinde, operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bugün bir uzman çavuş ile bir özel harekat polisinin şehit olduğu ilçeden 3’üncü kez acı haber geldi.

Şehitlerin ardından ilçede geniş kapsamlı operasyon düzenleyen güvenlik güçlerine keskin nişancı tüfeği Kanas ile ateş açıldı. Açılan ateşte bir uzman çavuş yaralandı. Olay yerinde olası bir duruma karşı hazır bekletilen ambulans ile ağır yaralı olarak Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuş NUH ÖZDEMİR, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.
İlçede, 34 gündür devam eden operasyonlarda, 9 güvenlik görevlisi şehit oldu, 74 güvenlik görevlisi yaralandı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın önceki gün yaptığı açıklamaya göre, 55 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.
İlçede, operasyonlar sürüyor.

Anahtar Kelime: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir