“Sayın Şen Siz SSK Adına mı? Konuşuyorsunuz, Büyükşehir Adına mı?”

Reklam
Reklamı Gizle

“Sayın Şen Siz SSK Adına mı ? Konuşuyorsunuz, Büyükşehir Adına mı ?”
Büyük Cami altında bulunan esnafların yaşadığı iş yeri sorunuyla alakalı konuşan ve iş yerinde bulunan esnaflarla bir araya gelen Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, “Büyükşehrin SSK’ya devrettiği iş yerlerinin ne halde olduğunu kamuoyunda paylaşılmasını istiyoruz” diyerek tepkisini gösterdi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen’in kimin adına ne için konuştuğuna tepki gösteren İrfan Tosun,” Siz SSK adına mı konuşuyorsunuz yoksa büyükşehir adına mı konuşuyorsunuz dedim. Bu dükkânı siz yapıp buradaki esnaflara verme hakkınız var mı diye sorduğumuzda SSK’dan ben bir süre aldım ve bu şekilde bir yardım yapacağız” dediğini ifade ederek tepki gösterdi.
“Sayın Şen Siz SSK Adına mı ? Konuşuyorsunuz, Büyükşehir Adına mı ?”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen’in kimin adına konuştuğuna karar vermesini söyleyen Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun,” Büyük Cami yanındaki esnaf arkadaşlarımızın dükkânları boşaltılacak. Büyükşehrin borcuna karşılık SSK’ya geçtiği öğrenildi. Bize de bu konuda bilgi geldi. Bizde esnaf arkadaşlarımızla sohbet ettik. Burada dükkân alabilecek esnaflarımızda var. Dükkan alamayacak esnaflarımızda var. Buradaki durum büyüyünce ben konuyu Mimar Nihat Şen ile konuştuk. Kendisi buranın SSK’ya devredildiğini fakat kendisinin buraya bir dönüşüm yapacağını ve kiracılara almaları için öncelik tanınacağını ifade etti. Benim bildiğim devlet ihale kanununa göre buradaki esnaf arkadaşlara öncelik tanınarak iş yeri verme hakkı yok. Ve ben Nihat Şen’e şunu sordum. Siz SSK adına mı konuşuyorsunuz yoksa büyükşehir adına mı konuşuyorsunuz dedim. Bu dükkanı siz yapıp buradaki esnaflara verme hakkınız var mı diye sorduğumuzda SSK’dan ben bir süre aldım ve bu şekilde bir yardım yapacağız dedi. Bunun üzerine arkadaşlarımızdan istişare ettik. Yaptığımız istişareler sonucunda aynen bize söylenen ise “Biz borcumuz karşılığında SSK’ya devrettik” cevabını altık sözünü söylediler” dedi.
“Ortada Muhatap Yok”
Ortada bu iş yerleriyle alakalı satın almak istediğini söyleyerek muhatabın kimse olmadığını ifade eden Büyük Cami altında bulunan esnaf Sedat Veyisoğlu,” Burası daha önce Ünye Belediyesindeydi. Ünye Eski Belediye Başkanı Sami Soysal başkanlığında biz burayı kendi paramızla yaptırdık. Ama yine kiracı olarak devam ettik. Daha sonra Ordu Büyükşehre geçtiğinde biz yine sözleşme yaptık. Ama şimdiki sıkıntı buradaki dükkanların satılacağı söyleniyor. Bize bir resmi yazı gelir dükkan bize satılmak isteniyor diyerek. Ve bizde çaresine bakarız. Ama bu şekilde muhatap yokken ne satıcı kabul ediyoruz nede almak istiyoruz” diye konuştu.