Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Sanayi Sitesi Esnafı Kan Bağışında Bulundu

Sanayi Sitesi Esnafı Kan Bağışında Bulundu
25 Ağustos 2021 - 13:48

Türk Kızılay’ı Ünye Şubesi tarafından, Ünye Küçük Sanayi Sitesinde düzenlenen kan bağışına sanayi esnafı ilgi gösterdi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu ve Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan, kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak kan bağışının önemine dikkat çektiler.

Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu yaptığı açıklamada;

“Bugün Küçük Sanayi Sitesi’nde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Kan stoklarımız bayağı azaldı. Pandeminin araya girmesi ve fındık sezonu olması ile birlikte kan stoğumuz oldukça düşük seviyede. Buna mukabil kan ihtiyacı da artmış vaziyette. Biliyorsunuz ki kan acil değil sürekli bir ihtiyaç ve üretilemeyen bir ürün. Ancak bağış olursa yerine getirilebiliyor. Bunu düşünerek Ali başkanımızla böyle bir organizasyon gerçekleştirdik.

Buradan Ünye kamuoyuna ve özellikle muhtarlarımıza sesleniyorum, bu tarz kampanyaları birlikte yapmanız gerekiyor. Önümüzdeki hafta cuma günü Atatürk Mahallesi’nde olacağız. Diğer muhtar arkadaşlarımızdan da bu kampanyaya eşlik etmelerini ve mahallelerinde bizi ağırlamalarımı bekliyoruz.” dedi.

Ünye Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan ise

” Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanımız ile yaptığımız görüşme sonrası kan bağış aracı bugün Sanayi Sitesi’nde kan bağışçıları bekliyor. Türk Kızılayı ilk defa sanayi sitesinde kan bağışı alıyor. Güzel bir organizasyon oldu ancak mevsimi dolayısıyla sanayi sitemiz bugün biraz tenha. Buna nazaran yine de bağış gerçekleşiyor. İnşallah kan bağış aracını sık sık sanayi sitemizde görürüz. Bu organizasyondan dolayı Türk Kızılayı Ünye şubesine teşekkür ederim.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-