SAMSUN GRAND AMİSOS’TA RUH YOK, KARA TURİZM VAR

Reklam
Reklamı Gizle

Turizm katili işletmeler var olduğu sürece gerçekten ülke turizmine katkıda bulunmak için gecesini gündüzüne katan işletmelerin emeklerine yazık etmiş oluruz.


Dünyanın turizm merkezlerinden olan ülkemizde maalesef söylediğinin arkasında durmayan, yanıltıcı tanıtımlar yaparak ve müşterisine misafir gözü ile bakmayan sadece para diye gören işletmeler denetlemeli ve şikayetler dikkate alınmalıdır.

Zira 5 gün içinde iki otele gittim ve yeni tecrübeler edindim.Ülke turizminde eski kafada işletmeleri de vizyon sahibi işletmeleri de yerinde analiz ettim. Gerçi iki otel bir biri ile mukayese edilemez ama zihniyet her zaman aynı olmadır görüşündeyim.

MAALESEF HALEN TURİZMDE 2 YÜZLÜYÜZ

Öyle ki gecen hafta Ünye Ramada Resort by Wyndham Oteline konuk oldum .Başta işletme müdürü Volkan Özdoğan ve personeli müşterileri için nasıl seferber olduklarını, misafirperverliklerini ve bölge turizmi için projelerini gördüm ,tebrik ettim.

Madalyonun diğer yüzünde ise SAMSUN GRAND AMİSOS otelinde ki gördüklerimizi Ülke turizmine katkımız olsun diye kaleme aldım.
SAMSUN GRAND AMİSOS oteli bu işletmelere kara bir örnek oldu.
Ekibimle otelde bulunduğumuz kısa sürede ülke turizminin içinde kimlerin yer aldığına şahitlik ettik.

Otelde sadece 4 saat kalabildik ve sabahı beklemedik konaklamadan çektik gittik. Otel tanıtımlarda harika pazarlansa da gerçeği yansıtmadığını gördük. En azından bizim için …

Otel uzaktan güzel görünse de ,içi , hizmeti ve insan ilişkileri REZALET. Hele de Kadriye adında bir yöneticisi var ki adeta Sultan Ahmet taksi şoförleri gibi turist gelse de soysam zihniyetinde…

OTEL YILDIZI HAKETMİYOR


-Otelde lobide ve bir çok ortak alanda ışıklar yanmıyor ve yakılmıyor, her yer karanlık, böyle yapılarak insanların kullanması engelleniyor, sözde elektrikten, temizlikten ve personelden tasarruf ediyorlar ama batık esnaf gibi görüntü veriyorlar haberleri yok.

-Yemek salonu tanıtımlarda 4 yıldız otelin salonu lakin gelin görün ki askeri yemekhaneden farkı yok ve pis.

-Katlar arasında yükseklik yeterli değil bina çok basık insan bunalıyor.

-Otel trafiğin içinde olduğundan çok gürültülü, güvenilir otoparkı yok.


-Sigortasız işçi çalıştırmak için olabilir çalışanların günlükçü olduklarını öğrendik. Dolayısıyla iyi hizmet görmedik ve sorular karsısında cevap alamadık,(düşünün çalışanları lambanın düğmesinin yerini bulamadılar) buda kaliteyi iyice düşürmüş.

-Hizmet, hijyen ve temizlik zayıf, maske kullanımı yok.

-Yemek gelmeden para talep ediliyor, hemde fiyatlar fahiş vb.


MÜŞTERİLERİYE KARŞI SAYGI YOK

Bu otelde bir duruma daha rastladık ki şaşkınlığımızı gizlemedik yemek gelmeden önce para talebinde bulunan ahlak dışı bir uygulama ve nezaketsiz bir yönetim anlayışı söz konusu.
Müşterilerine misafir gözü ile bakmak yerine sokak köpeği muamelesi yapan Kadriye Kara adında genel müdürü var ki bizim için tamamen skandal bir durum oldu.

ASLA KONAKLAMAM

Bir daha gelir miyiz? Tabi ki asla…
Yukarıda ki şikayetlerimizin bir kısmı gerisini sormayın hayal edin,yada uzak durun bu otelden derim tercih sizin.

Bu arada hizmet sektöründe Kadriye anlayışında yöneticilerin nesli çoktan bitti. Eğer her şeyi para gören, insana küçük ve hor bakan ruhsuz Kadriyelerin zihniyetleri bitmez ise turizm biter …

“UNUTULMAMALIDIR Kİ BİR TURİST BİN TURİST GETİRİR”
DEMEDİ DEMEYİN

CİHAN ÇAKIR
Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı