Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

SAMET DİNİ ”BİZ HAYALLERİ İNŞA ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

SAMET DİNİ ”BİZ HAYALLERİ İNŞA ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”
22 Ekim 2020 - 22:56

4 ay önce göreve gelen Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Ünye İlçe Temsilcisi Samet Dini, Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Derneği Başkanı Cihan Çakır ve Başkan Yardımcısı İbrahim İşçi’yi ziyaret etti.

Teşkilat Koordinatörü Burak Özdemir ile birlikte Başkan İşçi ve Çakır’ı ziyarette bulunan TÜGVA Ünye İlçe Temsilcisi Samet Dini, vakıf çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Manevi değerlerine bağlı gençlerin yetiştirilmesi konusunda çaba sarf ettiklerini belirten TÜGVA Ünye İlçe Temsilcisi Samet Dini açıklamasında;

“28 yaşındayım, üniversite lisans mezunuyum. Türkiye Gençlik Vakfı, Ünye’de 3 yıl önce kurulan ve 2. yönetim olarak bana tevdi edilen bir vakıf.

Türkiye Gençlik Vakfı, gençlere yönelik gençlerin milli ve vicdani yönlerini geliştirmek, medeniyetimizin ve tarihimizin bilincine vardırmaya çalışan 6 yıllık bir vakıftır. Biz TÜGVA olarak Türkiye çapında en hızlı ilerleyen, aktif olan, teşkilatlanan ve gençlere birebir ulaşabilen bir vakıfız.

Biz yaklaşık 4 ay önce göreve geldik. Göreve gelişimiz Pandemi dönemine denk geldi. Biz gençlerin kişisel gelişimine ve onlara faydalı olmaya, onlara doğru yolu gösterip onlarla beraber yürümeye endeksli bir teşkilatız. Teşkilatında öğretmen ve dini konularda uzman arkadaşlarımız var. Sürekli istişare ediyoruz. Gençlerin ilgisi ve alakası yönünde hareket etmeyi kendimize mecbur hissediyoruz.

Gençlerimizin bize bakış açısı güzel. Bunu sahada ve sosyal medyada da görüyoruz. Ünyeli gençlerle beraber Türkiye çapında yeni bir dizayn hareketinde olacağız. Ünye’de bu potansiyel var. Biz vakıf olarak vakfımıza destek olacak kişilerle beraber güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.

Yönetimimiz ve şahsım adına söylemek gerekirse geçmişten bugüne kadar gençlerle ve teşkilatımızla sürekli hasbihal ve sohbet içerisinde olduğumuz için sağolsunlar sosyal medyada duyurduğumuz andan itibaren herkes tarafından hayırlı olsun dönüşü yapıldı. Sokağa çıktığımız zamanda selam vermeden geçmediğimiz ortam yok.

Gençlere şunu söylemek istiyorum, hiçbir zaman pes etmesinler. Hayallerinden ve hayal güçlerinden vazgeçmesinler. Çünkü hayal ile başlayan herşey gerçeğe dönüşür. Biz hayalleri inşa etmek için bu yola çıktık. İnşallah bizimle beraber yol yürüyen hiçbir zaman geride kalmayacaktır.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-