SAHİL GÜVENLİK İSTİHBARAT KOORDİNASYON KURUL TOPLANTISI

Reklam
Reklamı Gizle

METROPOLHABER

SAHİL GÜVENLİK İSTİHBARAT KOORDİNASYON KURUL TOPLANTISI

Sahil Güvenlik İstihbarat Koordinasyon Kurul Toplantısı, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Sahil Güvenlik Komutanlığı Harekat Şube Müdürü Albay Hakan Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, ilgili daire müdürleri ile diğer yetkililer katıldı.
Sahil Güvenlik İstihbarat Koordinasyon Kurulu Toplantısı ile ilgili bilgi veren Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Bu toplantılarda, denizlerimizin ve sahillerimizin daha güvenli olması için alınması gerek tedbir ve yapılması gereken çalışmalar ile 2015 yılında yapılan toplantıda alınan kararlar, yapılan işlemler ve uygulamaları değerlendirdik. Denizlerimizin muhafazası ve korunması gerekiyor. Her türlü saldırı, tehdit, kaçakçılık, oradaki canlı hayatının korunması ve idame edilmesi gelecek nesillere aktarılması çok önem arz ediyor. Bundan dolayı bazı tedbirler almamız buna ilişkin koruma önlemlerini önceden mütalaa etmemiz gerekiyor” dedi.
2016 yılında suda boğulmalara karşı alınacak tedbirlerin toplantıda belirlendiğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Bizim önümüzdeki günlerde almamız gereken tedbirlerin başında balıkçılar ve suda boğulmalar geliyor. Bu konuda da gereken tedbirleri almalıyız. 2016 yılında ne gibi tedbirlerin alınmasına ihtiyaç duyulduğunun belirlendiği toplantımızda, yapılması gereken çalışmaları kararlaştırdık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir