ORDU İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN SÖZLEŞMESİ YENİLENDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli yöneticilik kapsamında görev süresi bugün dolacak olan  Ordu il sağlık müdürünü Mustafa Kasapoğlu Ankara’ya davet edildi.

663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 42 inci maddesi kapsamında sözleşme ve görevlendirme ile görev yapan aralarında Ordu’nun da bulunduğu 7 ilin İl Sağlık Müdürlerinin bugün gün içerisinde Bakanlığa gelerek sözleşme sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda toplantıya katıldılar.

ORDU’DA MERAKLI BEKLEYİŞ SON BULDU.

Aralarından Ordu’nun da bulunduğu sözleşme sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda nihai karar çıktı.Alınan karara göre Orduİl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun  sözleşmesi bugün itibariyle yeniledi.Böylelikle Kasapoğlu’nun görev süresi bir dönem daha uzatılmış oldu.

Eski Samsun Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu  2019 yılında Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanmıştı.

DR. MUSTAFA KASAPOĞLU KİMDİR
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü görevinin ardından Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini de yürüten Dr. Mustafa Kasapoğlu, Aslen Çaykara Taşören Köyü’nde doğdu.

Kasapoğlu Terme İmam Hatip okulundan mezun olduktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Samsun Çarşamba İlçesi’nde doktorluk görevi yaptıktan sonra, Samsun Sağlık Müdürlüğü`nde 25 Mart 2003`te müdür yardımcısı olarak göreve başladı.
2006 tarihine kadar bu görevini sürdüren Kasapoğlu, boşalan İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi.Son olarak Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü  yürüten Kasapoğlu, evli ve 2 çocuk babası.