Saat 9’u 5 Geçe Ünye’de Hayat Durdu!

Reklam
Reklamı Gizle

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Ünye’de düzenlenen törenlerle anıldı.

10 Kasım saat 9’u 5 geçe çalan sirenlerle birlikte şehirde hayat 2 dakika durdu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yılında ülke genelinde olduğu gibi Ünye’de de düzenlenen törenlerle anıldı.

1938 yılında saat 09.05’te hayata gözlerini yuman Atatürk için tüm ülkede bayraklar yarıya indirildi.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı,  siyasi parti ve derneklerin çelenkleri anıt önüne koyuldu.

Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Şehirde hayat 2 dakika durdu, Ulu Önder Atatürk saygı ve minnetle anıldı. Çalan sirenlerle birlikte trafikte seyir halindeki araçlar durdu, bazı sürücüler araçlarından inerek saygı duruşuna katıldı.

Ardından İstiklal Marşı okundu. Genci yaşlısı herkes saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na katılarak minnetini dile getirdi.

Programa Kaymakam Ayhan Işık, Garnizon Komutanı Yarbay Bünyamin Dönmez,  Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kurulu başkan ve yöneticiler ile vatandaşlar katıldı.